Nowe miejsce na warszawskiej Pradze – Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21

Centrum Sztuki Wlaczajacej

Po 17 latach działalności Teatr 21, grupa teatralna aktorów i aktorek z zespołem Downa i autyzmem, ma własną siedzibę. Świeżo wyremontowana przestrzeń, lokalu przy ul. Skoczylasa 10/12, niedaleko placu Hallera, będzie służyć sztuce osób z niepełnosprawnościami.

Teatr 21 działa od 2005 roku. Założony początkowo jako amatorska grupa działająca przy szkole specjalnej, ewoluował w stronę profesjonalnego teatru zatrudniającego aktorów i aktorki z niepełnosprawnościami, głównie z zespołem Downa i autyzmem. W ostatnich latach jego działalność znacząco się poszerzyła. W ramach Centrum Sztuki Włączającej, powołane przez Teatr 21, realizowane są m.in. działania związane ze studiami o niepełnosprawności, wydawane są książki, organizowane są spotkania, rozmowy, wykłady, występy gościnne; swoją sztukę tworzą i prezentują artyści oraz artystki również spoza zespołu Teatru 21.

W świeżo wyremontowanej przestrzeni na Skoczylasa organizatorzy stworzą także przestrzeń wystawienniczą, na którą składać się będą wybrane rekwizyty i elementy scenograficzne ze spektakli Teatru 21, które przybliżą gościom historię tego zespołu oraz sztukę jaką dotychczas stworzyli artyści z Teatru 21. W niedzielę 20 listopada w godz. 16:00-18:00 zaplanowane są również oprowadzania po nowej siedzibie, które poprowadzą gospodarze nowej przestrzeni – aktorzy i aktorki Teatru 21.

Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

ul. Skoczylasa 10/12, niedaleko placu Hallera

źródło: UM Warszawa

Reklama