Nowa wystawa w Koperniku: Zmierz się!

Nowa wystawa w Koperniku: „Zmierz się”.

Chcąc poznać świat, określamy parametry otaczających nas przedmiotów, zjawisk, organizmów. Doskonałym materiałem badawczym są także nasze własne ciała. Wcale nie znamy ich tak dobrze, jak nam się wydaje! Mierzyłeś swoją wrażliwość na dotyk? Potrafisz trafnie ocenić upływ czasu i temperaturę? Sprawdzałeś, jak miękko lądujesz po skoku? Na nowej wystawie Zmierz się! w Koperniku można poznać granice swoich możliwości i porównać je z innymi. To okazja, by odnaleźć cechy wspólne, a także odkryć własną niepowtarzalność.
Zmierz świat, zmierz siebie, zmierz się ze sobą, zmierz się z innymi.

Zmierz się z Tomaszem Majewskim

„Zmierz się” to 40 eksponatów, przy których użyciu możesz poddać swój organizm różnorodnym testom. Zmierzysz tu wzrost, rozpiętość ramion, długość stopy i palca. Wykonasz EKG, zbadasz puls i pojemność płuc.

Zmierz się z Moniką Pyrek

Określisz szybkość reakcji na różne bodźce. Sprawdzisz jak silne jest serce i zobaczysz, jak bije. Poznasz siłę własnych mięśni, styl chodzenia, przebadasz wzrok i słych.

Dodatkowo przekonasz się, czy masz większą stopę niż Karol Wielki i czy bliżej ci do łokcia greckiego czy wiedeńskiego. Spróbujesz wyznaczyć metr bez miarki i zważyć różne przedmioty „na oko”. Sprawdzisz dlaczego drżą nam ręce i co łączy nerwy z elektrycznością

Wystawa czasowa: 14 marca 2019 – 26 kwietnia 2020

Bilet na wystawę w cenie wejścia do Kopernika.
Dowiedz się więcej!
http://www.kopernik.org.pl/wystawaczasowa/

Siła serca
Termiczny obraz

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.