NÓW W PEŁNI 2020 – przegląd najlepszych prac rzemieślników

NÓW W PEŁNI to przewrotny tytuł kolejnego już przeglądu najlepszych prac polskich rzemieślników. To też coroczne święto stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło. Pierwsza edycja wydarzenia kładła akcent na nowość i świeżość inicjatywy. Tym razem wydarzenie akcentuje pełnię. Wystawa obejmie pełnię członków stowarzyszenia i popisowe, mistrzowsko wykonane prace!

Podczas drugiej edycji wystawy NÓW W PEŁNI zaprezentowane zostaną najciekawsze prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie pojawią się obiekty z siedemnastu różnych pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów. Będą wśród nich meble, ceramika, akcesoria wyposażenia wnętrz, obiekty artystyczne, biżuteria, galanteria i tkanina. Można pokusić się o stwierdzenie, że to pełnia tego, co w polskim rzemiośle obecnie się dzieje. A rozwój stowarzyszenia i powstawanie kolejnych pracowni rzemieślniczych jednoznacznie wskazują, że dobrej jakości i unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej. Warto to ocenić samodzielnie. Okazja już w drugiej połowie września!

Wystawa organizowana jest jako część Nocy Rzemiosła. Poprzedzi ją debata pt. „Rzemiosło i Miasto”, która odbędzie się w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Debatę poprowadzi Agata
Nowotny, a wezmą w niej udział Ewa Klekot, Piotr Jędras oraz Franciszek Sterczewski.

Na wystawie NÓW W PEŁNI zaprezentowane zostaną prace:

COTTONGRASS
ENDE
HADAKI
MACIEJ GĄSIENICA GIEWONT MAGDALENA MAŚLERZ
IN WEAVE
KARINA KRÓLAK
KŁOSY
KUŹNIA SKAŁY
MOSKO CERAMICS
OLGA MILCZYŃSKA
ALEKSANDER ONISZH
SQUARE DROP
TARTARUGA
THE WHOLE ELEMENTS
WENSKA
WOOD WORKSHOP

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w Pasażu Wiecha. Wystawa została zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum, dzięki uprzejmości sklepu C&A. Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do 24 października 2020.

Partnerzy: Projekt Pracownie, C&A

Współpraca:
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury
Stowarzyszenie z siedzibą w Warszawie

NÓW. Nowe Rzemiosło to stowarzyszenie zrzeszające współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji i materiału w jakim pracują. To, co ich łączy to doskonała jakość wyrobów, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcja ręczna przy niewielkim udziale maszyn. NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem.

Więcej informacji o stowarzyszeniu: www.nownowerzemioslo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.