Nordic walking – Aktywna Warszawa

Bezpłatne zajęcia nordic walking Aktywna Warszawa
Bezpłatne zajęcia nordic walking Aktywna Warszawa

Bezpłatne zajęcia nordic walking organizuje Aktywna Warszawa oraz stołeczne dzielnice. Już trwają zajęcia na Mokotowie, Ursynowie i Bemowie, a w najbliższy poniedziałek ruszają wspólne treningi na Targówku.

Aktywna Warszawa zaprasza na Rozbrat

W czwartek 9 marca ruszają zajęcia organizowane przez Aktywną Warszawę. Zbiórka przed budynkiem Ośrodka Rozbrat przy ul. Rozbrat 26, zajęcia trwają od 18.00 do 19.30.

Jak się ubrać? Nie za grubo, bo jesteśmy w ciągłym ruchu, ale i nie za cienko! Rekomendujemy bieliznę termiczną i kurtkę turystyczną, ponadto czapka, rękawiczki i oczywiście kije do nordic walking – radzi prowadząca zajęcia Mariola Będkowska, prezes Fundacji Trzy Kroki promującej zdrowy styl życia.

Plan treningu wygląda tak: na początku rozgrzewka stacjonarna, a potem 5-7 km marszu przeplecionego ćwiczeniami rozwijającymi technikę chodu. Trasa – ścieżki zielonej Warszawy, okoliczne parki jak park Rydza Śmigłego, park Agrykola, Łazienki, park Ujazdowski oraz nadwiślańskie ścieżki obszaru Natura 2000. Zwieńczeniem cyklu treningów będzie udział w zawodach Szlak Wiosny w ramach Leśnej Triady Biegowej 1 kwietnia w Lesie Sobieskiego w Wawrze. Sprzęt do ćwiczeń można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Już dziś chętni mogą dołączyć do wydarzenia na FB(otwiera się w nowej karcie). Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, może napisać do organizatorów: treningi@aktywnawarszawa.waw.pl(otwiera się w nowej karcie)

Nordic walking w co trzeciej dzielnicy

Zajęcia nordic walking organizują dla mieszkańców też dzielnice. Wiele z nich to projekty z budżetu obywatelskiego.

  • Mokotów – ruszył z zajęciami nordic walking jako pierwsza ze stołecznych dzielnic, już 22 stycznia. Zaplanowano je do 26 listopada. Treningi odbywają się w soboty o 9.00 (godzina) oraz w niedziele również o 9.00 (półtorej godziny). Miejsce – w soboty zbiórka przed kompleksem sportowym przy Niegocińskiej 2A, a niedziele przy siłowni plenerowej przy Jeziornej 4 (nad jeziorkiem Czerniakowskim). Można wypożyczyć kijki u instruktora. Na maj i październik zaplanowano dzielnicowe imprezy nordic walking „Marsz po Zdrowie”, gdzie będzie można sprawdzić się w większej grupie.
  • Ursynów. Zajęcia z instruktorką trwają półtorej godziny, odbywają się już od końca stycznia, zaplanowano je aż do 17 grudnia (z wyłączeniem niedzieli wielkanocnej, 1 maja i 1 listopada). Środa 12.00 – grupa szybsza seniorów, 13.45 – grupa wolniejsza seniorów; sobota 13.00 – marsz średnie tempo + ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, 14.45 – grupa dla początkujących (spokojny marsz + nauka techniki); niedziela (z wyłączeniem lipca i sierpnia) – 12.00 marsz średnie tempo + ćwiczenia fitness, 13.45. Organizator zapewnia sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej grupie. Zbiórka na rogu ul. Kabackiej i Zaruby. Szczegóły dotyczące m.in. zapisów na stronie internetowej dzielnicy Ursynów(otwiera się w nowej karcie).
  • Bemowo. Zajęcia też już trwają. Pierwszy semestr od stycznia do czerwca, drugi od września do grudnia. Treningi trwają półtorej godziny, w soboty o 8.30 oraz 10.00, a w środy o 11.00. Zbiórka przy Pomniku Poległych Powstańców na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Grotowskiej. Wstęp wolny, ale trzeba mieć własne kijki. Dokładny harmonogram na stronie dzielnicy Bemowo(otwiera się w nowej karcie).
  • Targówek. Zajęcia z instruktorką zaczynają się w najbliższy poniedziałek – 27 lutego. Treningi zaplanowano na godzinę, w poniedziałek o 12.00 oraz w czwartek o 13.30. Będą odbywały się do 22 czerwca, a po wakacjach zostaną wznowione, ale z nowym harmonogramem. Miejsce zbiórki – Park Bródnowski, róg Kondratowicza i Chodeckiej (na skwerze koło schodów).
  • Ochota. Zajęcia ruszają 4 marca. Będą odbywały się do 9 grudnia w sobotę o godz. 9.30 (czas trwania – godzina). Miejsce – Park Szczęśliwicki, zbiórka przy wejściu do parku od ul. Drawskiej.
  • Ursus. Zajęcia ruszą 13 marca, zaplanowano je do 31 października z wyłączeniem wakacji. Trening we wtorki i czwartki o 17.30, trwają godzinę. Zbiórka przy muszli koncertowej w Parku Czechowickim.
  • Śródmieście i Wola również planują zajęcia nordic walking dla mieszkanek i mieszkańców. Trwają jednak jeszcze procedury konkursowe. Szczegóły w najbliższym czasie pojawią się na dzielnicowych stronach.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik