Nocny Maraton Audiofilmów w Kinotece

Nocny Maraton Audiofilmów

1 grudnia 2016 roku w Kinotece, z okazji 25-lecia fundacji Szansa dla Niewidomych atrakcje będą trwały do późnych godzin nocnych! W tym roku fundacja po raz pierwszy zorganizuje Nocny Maraton Audiofilmów. Do udziału zaproszone są nie tylko osoby niewidome, ale także wszyscy widzący.
To niepowtarzalna okazja, by obejrzeć doskonałe polskie filmy z audiodeskrypcją: „Uwikłanie”, „Zabij mnie glino”, „Rewers” oraz „Wielki Szu”.

Filmy z audiodeskrypcją zajmują szczególne miejsce wśród atrakcji konferencji REHA FOR THE BLIND. Z roku na rok, wspólne oglądanie takich filmów w gronie osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Daje nam to wiele satysfakcji i radości, ponieważ jeszcze kilka lat temu audiodeskrybowanie nie było wcale znane. Dzięki wyświetlaniu takich filmów szerokiej publiczności, idea ta wydaje się obecnie oczywista!

W tym roku zwróciliśmy się z prośbą do Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka o przygotowanie audiodeskrypcji ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie” Jacka Bromskiego.

Na ekranie pojawią się świetni aktorzy: Maja Ostaszewska w roli nieustępliwej prokurator Agaty Szackiej, Marek Bukowski wcielający się w rolę cynicznego komisarza Smolara oraz Danuta Stenka, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Globisz i Andrzej Seweryn.


Gdzie – PKiN, sale Kopernika i Ratuszowa;

Kiedy – 1 grudnia 2016, od 21:00 do 01:00

Wstęp – bezpłatny.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.