Nocny Dzień Dziecka w dzielnicy Ochota

Nocny Dzień Dziecka w dzielnicy Ochota

W ten jeden dzień w roku Park Szczęśliwicki wypełni się bajkami i baśniami z różnych zakątków świata i… dziećmi! To na nie czekają wyjątkowe nocne przeżycia! Ta noc skrywa moc atrakcji dla młodszych i starszych dzieci – pokazy cyrkowe i taneczne, animacje i warsztaty, ognista kaskaderka, opowieści, koncerty, teatr cieni, kino plenerowe.

To niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemniczych opowieści z całego świata.
Jeśli chcecie ich wszystkich spotkać, tej nocy nie wolno spać! Bierzcie latarki i chodźcie na Nocny Dzień Dziecka.
Zachęcamy wszystkich do przybycia w strojach swoich ulubionych baśniowych bohaterów i wspólnego przeżycia tego magicznego wieczoru.

Nocny Dzień Dziecka w dzielnicy Ochota

W programie /godz. 18:00 – 23:00/

• Ochockie bajanie.
Zachód słońca, zmierzch i wieczór to idealny czas na słuchanie opowieści. Rodzice opowiadają dzieciom przed snem, starsi spotykają się przy ogniskach i tam snują swoje opowieści, Szeherezada swoje niezwykłe baśnie opowiadała przez tysiąc i jedną noc. Spotkajmy się wieczorem i posłuchajmy opowieści.

Opowiedzą dla Państwa opowiadacze i opowiadaczki z Grupy 501, która w tym roku obchodzi 10 lat istnienia.

• Animacje i kreatywne warsztaty plastyczne.

Warsztaty inspirowane baśniami z różnych zakątków świata przygotowane przez pracownie Ośrodka Kultury Ochoty oraz partnerów. Przeniesiemy się w krainę baśni europejskich, afrykańskich, azjatyckich, a także odkryjemy magiczne historie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Południowej.

• Szafa Show w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.
Zakręcone, szalone, prawdziwe ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i charyzmatyczny Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Przedstawienie pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między teatrem ognia, kabaretem a teatrem ulicznym.

• Maniucha Bikont – koncert promujący płytę ,,Porządki”.
To kolejny projekt łączący tradycję i awangardę, dryfując w stronę muzyki indi. To osobiste historie na wielogłos i autorskie teksty. Muzyka ma charakter repetytywny. Pod warstwą radości kryje się melancholia, tęsknota. W zapętlonych motywach mieszczą się przeciwstawne emocje i wrażenia, jakby pieśni były zarazem śmieszne i przejmujące, miękkie i drażniące, przyjemne i niepokojące, a muzyka prymitywna i wirtuozerska, mistyczna i ekstatyczna zarazem.

• Kino plenerowe z ”Najnowszymi przygodami Mikołajka”.
Sprawdź co tym razem wymyślą Mikołajek i jego niesforni kumple, zobacz, że groźny Rosół czasami bywa fajnym gościem, a rodzice wcale nie zawsze są poprawni. Historie doskonale znane z książek o Mikołajku, a także zupełnie nowe – równie zabawne i zwariowane.

• Turecki Teatr Cienia

• Jerz Igor
Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, duet śpiewający i grający barokowy pop dla dzieci i dorosłych. Ich debiutancka „Mała Płyta” zdobyła w 2014 roku serca dzieci i dorosłych, prowadząc ich na sceny wielkich i małych festiwali.

Kiedy: 7.06.2024 w godz. 18:00 – 23:00

Gdzie: Park Szczęśliwicki

Wstęp wolny!

Organizatorzy: Ośrodek Kultury Ochoty, Fundacja Kreatywni w Działaniu, Urząd Dzielnicy Ochota.

Strona: https://ochota.um.warszawa.pl/-/nocny-dzien-dziecka-w-dzielnicy-ochota


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w  Warszawie
Muzea za darmo  – klik
Wydarzenia w weekend – klik
Wydarzenia w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania  Warszawskiego – klik