Noc Rzemiosła Weekend otwartych pracowni

Noc Rzemiosła

Zapraszamy na piątą edycję Nocy Rzemiosła / Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych, organizowanego przez Stowarzyszenie ”Z Siedzibą w Warszawie”!

Festiwal Warsztatów Rzemieślniczych oferuje twórczą i edukacyjną przestrzeń, gdzie rzemiosło – w całym bogactwie jego form i odsłon – to kreatywny proces spełniający różnorodne potrzeby uczestników. To święto rzemiosła, które reprezentuje jakość, lokalność i kontakt z wytwórcą. Kilkadziesiąt pracowni i ekspertów – w tym edukatorów i psychologów, których łączą wartości edukacji przez doświadczanie, angażuje się w działania, inicjujące powrót do doceniania sensorycznych, estetycznych i historycznych walorów ręcznej wytwórczości.

WEEKEND OTWARTYCH PRACOWNI 23-24 września

W Weekend Otwartych Pracowni 40 warszawskich pracowni otworzy przestrzenie dla zwiedzających, a wolontariusze oprowadzą chętnych po wyznaczonych trasach. Jak co roku, zapraszamy do doświadczania rzemiosła w aktywnościach przygotowanych przez rzemieślników – warsztatów, masterclass i interaktywnego oprowadzania.
Zaangażowane pracownie oraz opisy masterclass i warsztatów znajdziesz na stronie Noc Rzemiosła: https://www.nocrzemiosla.pl
Zapisy: https://forms.gle/EtDMhcaEerUMw7Ww6

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Tegoroczny festiwal obfituje w dodatkowe formuły celebracji rzemiosła – integracyjne warsztaty dla grup, projekcja filmu Projekt Pracownie w Pracowni Wschodniej, warsztaty w Muzeum Pragi.
Link do warsztatu: https://tiny.pl/cfpj1
Festiwal patronuje wystawie projekcji filmu ”Rękodiaryści” w Pracowni Wschodniej, realizowanego przez Projekt Pracownie.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1nDOMCHlp
Partnerzy: FEBLIK, Projekt Pracownie


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama