Noc Restauracji 2018

Noc Restauracji 2018 – Smaki Polski / Smaki Gdańszczan – 43 restauracji, 12 regionów już od piątku 6 lipca 2018

Od piątku 6 do niedzieli 8 lipca 2018 roku odbędzie się Noc Restauracji 2018 – Smaki Polski / Smaki Gdańszczan. Wydarzenie ma na celu promocję polskiej kuchni opartej na najwyższej jakości składnikach i tworzonej przez ambasadorów smaków – szefów kuchni. Do imprezy zakwalifikowane zostały 43 restauracje z 12 regionów kraju. Biorą w niej udział doświadczeni i ambitni szefowie kuchni na czelez Karolem Okrasą z warszawskiej restauracji Platter.

W Gdańsku impreza jest jednym z elementów uświetniających V Światowy Zjazd Gdańszczan. W certyfikowanych w projekcie Smaki Gdańska 12 restauracjach królować będą kreatywne kompozycje gdańskich szefów odwołujące się postaci z dziejów Gdańska, kuchni starogdańskiej i lokalnych składników kulinarnych najwyższej jakości.

Każda z restauracji przygotowała menu degustacyjne składające się z 3 do 5 dań, stanowiących autorską wypowiedź szefa kuchni. Wspólnie mają stworzyć modę na lokalne smaki najwyższej klasy. W swoich założeniach impreza ma podkreślić rosnący poziom polskiej gastronomii poczynając od produktu kończąc na gotowych daniach.

Zdaniem ekspertów polska oferta gastronomiczna dogania już tę europejską i światową. Prezes Światowego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej Erik Wolf wskazuje na Polską jako na jeden z szybciej rozwijających się krajów w zakresie turystyki kulinarnej. „Chcemy, by nasza impreza przekonała Polaków, że rodzima kuchnia jest najlepszym wyborem z uwagi na świeżość i wysoką jakość produktów – mówi Hubert Gonera, organizator wydarzania. – Jeśli dodamy do tego kunszt szefów kuchni, nasze produkty stają się podstawą budowania wyjątkowych smaków, które nigdzie tak dobrze nie będą smakowały jak w Polsce” – dodaje Gonera. Receptą na najwyższą jakość gastronomii jest uszanowanie lokalności i wzmacnianie tożsamości kulinarnej – to jest celem zarówno organizatorów, jak i wszystkich zaangażowanych w projekt.

Partnerami imprezy jest miasto Gdańsk, producent sera Bursztyn, wytwórca jakościowych wędlin Masarnia Dreszler oraz oferująca oleje smakowe Manufaktura Łagowski.

Informacje o lokalach i menu znaleźć można na stronie internetowej www.nocrestauracji.pl oraz fanpage’u www.facebook.com/NocRestauracji.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP”
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.