Noc Noblistek w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Noc Noblistek w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie znajduje się w domu urodzenia uczonej. To w tym miejscu zaczęła się jej droga do światowych osiągnięć i naukowych sukcesów. W Noc Muzeów przypomnimy Wam drogę Madame Curie do Nagrody Nobla. W ramach wystawy „Beyond Curie” będzie można w ciekawy sposób poznać również sylwetki zagranicznych noblistek.

Noc Noblistek w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

W programie wiele atrakcji, takich jak: konkursy z nagrodami, możliwość zrobienia zdjęcia z noblistką, wygrania specjalnie przygotowanej na noc muzeów kopii dyplomu noblowskiego i medalu. Jak co roku zadbamy o gości w muzeum oraz tych czekających w kolejce. Będzie z jednej strony mądrze i RADośnie, z drugiej nobliwie, ale też na luzie i z przymrużeniem oka. To w końcu szalona noc Madame Curie świętującej swój światowy sukces.

Godz. 18:00-1:00

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curieul. Freta 16 , Warszawa (Śródmieście)
Linie muzealne: N
Najbliższa stacja Veturilo: Kościelna – Piesza

Organizator:
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
WWW: mmsc.waw.pl
Facebook: https://www.facebook.com/mmscwarszawa

Grupa docelowa:
– … z dziećmi od 6 do 13 lat
– Młodzież
– Dorośli
– Seniorzy

Wszelkie informacje na temat tegorocznej Nocy Muzeów można znaleźć w interaktywnym informatorze, który jest dostępny na stronie kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow. Informator dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik
Reklama