Noc na Cytadeli

Noc na Cytadeli

Choć tegoroczna Noc Muzeów nie może odbyć się w swojej tradycyjnej formie, Muzeum Niepodległości wraz ze swoim oddziałem, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, postanowiło otworzyć swoje drzwi dla zwiedzających za pomocą Facebooka. W sobotę, 16 maja, w ramach akcji „Noc na Cytadeli” zaprezentujemy gościom najciekawsze zbiory i historie związane z Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

„Noc na Cytadeli” zostanie zorganizowana w wersji online na Facebooku Muzeum Niepodległości. Zaplanowaliśmy dwa wejścia na żywo.
Pierwsze odbędzie się o godzinie 19.00. Podczas niego zaprezentujemy widzom makietę Cytadeli i opowiemy, jak ta okolica zmieniała się przez lata. Widzowie będą mogli zobaczyć także najważniejsze cele w dawnym więzieniu, które zostały poświęcone pamięci Józefa Piłsudskiego, Romualda Traugutta i Romana Dmowskiego. Ostatnią atrakcją tego spotkania będzie prezentacja klucza do cytadeli, który 4 maja 1834 roku został wręczony namiestnikowi Iwanowi Paskiewiczowi.

Drugie wejście na żywo zaplanowaliśmy o godzinie 21.00. Podczas niego widzowie zobaczą jak wyglądała sala przesłuchać w więzieniu na Cytadeli, a także obejrzą rekonstrukcję drogi skazańca od celi do Bramy Straceń. W inscenizacji zostaną użyte rekwizyty i stroje z okresu Powstania Styczniowego.
„Noc na Cytadeli” będzie dostępna do obejrzenia na Facebooku Muzeum Niepodległości w Warszawie pod adresem: https://www.facebook.com/MuzeumNiepodleglosci/.
Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.