Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi

Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Reklama
Reklama

W tę jedyną noc w roku zapraszamy do zwiedzania Muzeum Warszawskiej Pragi. Spotkajmy się 18 maja!

• PROGRAM •

18.00–0.00 zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikami

Reklama
Reklama

Eksponaty, relacje prażan i prażanek oraz scenografia wystawy stałej umożliwiają poznanie historii Pragi z różnych perspektyw. To opowieści o niewielkiej osadzie, która stała się miastem; o bazarze, przyciągającym kupujących wielkim syfonem; o wielowyznaniowej dzielnicy, gwarnych plażach i parkach; o dużych fabrykach i małych pracowniach rzemieślniczych, a także o ulicach, kamienicach i podwórkach, inspirujących współczesnych artystów i artystki.

20.00–21.30 spacer po Starej Pradze wokół opowieści o Bazarze Różyckiego zgromadzonych w Archiwum Historii Mówionej (początek i koniec: Muzeum Warszawskiej Pragi)

Projekt Archiwum Historii Mówionej trwa nieprzerwanie od połowy 2008 roku. W jego ramach poszukujemy kontaktu z dawnymi i obecnymi mieszkańcami prawobrzeżnej Warszawy – od Tarchomina, Białołęki, Bródna przez Starą i Nową Pragę, Targówek, Zacisze po Grochów, Saską Kępę i Zerzeń – i nagrywamy ich wspomnienia. Interesują nas zarówno opowieści dotyczące życia codziennego i atmosfery poszczególnych rejonów prawego brzegu, jak i relacje świadków ważnych zdarzeń historycznych.

Reklama
Reklama

22.00–23.00 koncert Orkiestry Społecznej (dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi)

A gdyby tak wziąć instrument i pograć dla przyjemności? Sięgnąć do swoich muzycznych doświadczeń, trochę odkurzyć umiejętności, jeśli tego wymagają i wykorzystać swój talent w słusznej sprawie? Te pytania były pierwszą iskrą do powstania Orkiestry Społecznej – pierwszej takiej inicjatywy w Polsce.

ul. Targowa 50/52

FB-klik

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.