Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich

Bezpłatny wstęp do obiektów, spacer szlakiem łazienkowskiej architektury oraz premiera filmu z cyklu „Łazienki ukryte” to atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich, która odbędzie się 15 maja 2021 r., w zmienionej ze względu na sytuację epidemiczną formule.

W tym roku w ramach Nocy Muzeów do Łazienek Królewskich zapraszamy wyjątkowo już od rana.

Darmowy wstęp
Bezpłatne zwiedzanie Łazienek Królewskich odbywać się będzie w godz. 10.00-18.00, z wyjątkiem Starej Oranżerii czynnej od godz. 11.00 (ostatnie wejście do obiektów o godz. 17.30). Udostępnione zostaną: Pałac na Wyspie (parter), Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Pałac Myślewicki, Biały Dom – wystawa czasowa „Piękne przedmioty. Nabytki 2020”, Podchorążówka – wystawa czasowa „Symbole wolności bałtyckiej” oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (wystawy stałe „Las” i „Oko w oko”, wystawa czasowa „Broń palna”).
Obowiązują obostrzenia sanitarne, w tym limit osób i czasu zwiedzania – tutaj poznasz szczegóły: https://bit.ly/3yatEbh

Spacer szlakiem architektury

Na edukacyjną wędrówkę po Łazienkach Królewskich pod hasłem „Historie architektury. QRspacer” zapraszamy w godz. 16.00-21.00. Można ją będzie rozpocząć w jednym z dziesięciu punktów, zlokalizowanych w okolicach: Pałacu na Wyspie (trzy punkty), Pałacu Myślewickiego (jeden punkt), Amfiteatru (dwa punkty), Nowej Kordegardy (jeden punkt), Białego Domu (jeden punkt), Wodozbioru (jeden punkt) oraz Starej Oranżerii (jeden punkt); a następnie wedle uznania samemu wytyczać sobie dalszą trasę, odwiedzając kolejne miejsca z powyższej listy.
W każdym punkcie znajdować się będą kody QR, skrywające archiwalne zdjęcia i związane z nimi opowieści, przybliżające historię Łazienek Królewskich. Do odczytania kodów QR niezbędny jest telefon z funkcją ich skanowania.


Filmowa premiera online
Na premierę nowego cyklu „Łazienki ukryte” zapraszamy online. O godz. 19.00 na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie opublikowany zostanie film, który przeniesie nas do miejsc zazwyczaj niedostępnych dla turystów i przybliży ciekawostki z dziejów letniej rezydencji ostatniego króla Polski. W pierwszym odcinku bliżej poznamy Teatr Królewski w Starej Oranżerii jako dzieło architektury i przestrzeń widowiskową oraz Stanisława Augusta jako mecenasa sztuki baletowej. W opowieści o świecie służącym „miłej rozrywce” nie zabraknie historii o słynnej włoskiej primabalerinie i pewnym baletmistrzu.

Iluminacja Pałacu na Wyspie
Z okazji Nocy Muzeów północną fasadę Pałacu na Wyspie ozdobi iluminacja świetlna, widoczna od zmierzchu do świtu z ul. Agrykola. Zachęcamy do robienia zdjęć i publikowania ich na Facebooku oraz Instagramie z hasztagiem „ŁazienkiKrólewskie” oraz „NocMuzeów2021”
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.