Noc Muzeów w Koperniku

Noc Muzeów w Koperniku.

Nowa wystawa Zmierz się!, podróże do gwiazd i zaskakujące eksperymenty – zapraszamy na Noc Muzeów w Koperniku.

Czeka na ciebie ponad 400 eksponatów, w tym wiele zupełnie nowych! Na wystawie Zmierz się! znajdziesz zaskakujące wyzwania. Poznasz granice swoich możliwości i porównasz je ze sprawnością innych. W ten sposób odkryjesz własną niepowtarzalność oraz cechy wspólne, charakterystyczne dla większości ludzi. Sprawdzisz swój refleks, wrażliwość na bodźce, zdolność określania ciężaru „na oko”. Wylądujesz miękko jak kot i zaryczysz jak lew.

W planetarium spojrzysz w górę i wyruszysz w kosmos, nie ruszając się z fotela. Nauczysz się rozpoznawać charakterystyczne gwiazdozbiory, które potem z łatwością odnajdziesz na prawdziwym niebie.

By umilić oczekiwanie na wejście do Centrum, wyjdziemy z eksperymentami na zewnątrz. Przekonasz się, że czas spędzony w kolejce nie musi być nudny.

18 maja 2019, godz. 20.00–2.00

Wstęp do Kopernika jest bezpłatny.

FB-klik

Centrum Nauki Kopernik i planetarium Niebo Kopernika będą czynne w godz. 20.00–2.00 (ostatnie wejście o 1.30) Na seanse w planetarium (każdy trwa 20 minut) obowiązują bezpłatne wejściówki. Będą one dostępne w kasie planetarium w dniu imprezy, od godz. 10.30.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.