Noc Muzeów w Kinie Iluzjon 2023

Noc Muzeów w Kinie Iluzjon

Dziś mało który widz wie, jaka jest różnica pomiędzy filmem wyświetlanym z projektora cyfrowego, a tym samym wyświetlanym z taśmy. Kino Iluzjon jest jednym z ostatnich kin, które pokazuje filmy zarówno analogowo, jak i cyfrowo. Noc Muzeów będzie rzadką okazją, by zobaczyć tę różnicę na własne oczy.

A w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą wprowadzenia do użytku taśmy 16mm, zaprezentujemy Państwu zestawy filmów krótkometrażowych wyświetlanych z „szesnastki”, z taśmy 35mm i z projektora cyfrowego. W przerwach pomiędzy pokazami zapraszamy do hallu kina na wystawę zabytkowego sprzętu filmowego.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów pokazy filmów animowanych z serii Przygody Bolka i Lolka – Prima Aprilis z taśmy 16 mm, Przygoda na dwóch kółkach z taśmy 35 mm oraz Deszczowe wakacje z DCP czyli wersja cyfrowa.
A ponad to krótki film poświęcony setnym urodzinom taśmy 16 mm i bardzo już rzadko spotykanemu projektorowi do taśm 16 mm.

𝗦𝗮𝗹𝗮 𝗦𝘁𝗼𝗹𝗶𝗰𝗮 – 𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝗰𝗷𝗲 𝗰𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗲̨ 𝗼𝗱 𝟭𝟳:𝟬𝟬 𝗱𝗼 𝟮𝟰:𝟬𝟬.

  • Film „100 urodziny 16mm” ok 5-7 minut.
  • Przygody Bolka i Lolka: Prima Aprilis z taśmy 16 mm, 1977 r, 10 minut
  • Przygody Bolka i Lolka: Przygoda na dwóch kółkach, 1974, 35 mm 10 minut
  • Przygody Bolka i Lolka: Deszczowe wakacje, DCP, 1972, 10 minut

W rotundzie wystawa plakatów przedwojennych polskich filmów oraz designu sprzętu filmowego.
W hallu kina będzie ustawiony prawdziwy stół przeglądowy. Będzie to rzadka okazja, by film z taśmy zobaczyć na małym ekraniku, takim, na jakim niegdyś przeglądało się filmy np. podczas ich produkcji i montażu

Wstęp wolny

źródło: https://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/1243/13-05-noc-muzeow-kino-iluzjon.html


Przeczytaj też:

Noc Muzeów 2023 – program
Wydarzenia weekend – klik
Reklama