Noc Muzeów 2021 w Centrum Pieniądza NBP

15 maja 2021 roku on-line w godz. 20.00–24.00 – Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny dołączy do grona placówek kulturalnych organizujących wydarzenia w Noc Muzeów.

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych w Europie, zapoczątkowana w 1997 r. w Berlinie, a obecnie realizowana w ponad 120 europejskich miastach.

Tegoroczna edycja ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się wyłącznie w formie wirtualnej. W Centrum Pieniądza NBP wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Pieniądz – świadek historii”.

Eksperci Centrum opowiedzą o najciekawszych eksponatach prezentowanych w placówce, ich niekiedy zaskakujących losach, a także funkcjach. Wyjaśnią, w jaki sposób dbamy o zbiory.

Zaprezentujemy również serię krótkich filmów przybliżających zarówno eksponaty, jak i sale wystawowe Centrum Pieniądza NBP. Nie zabraknie także interakcji „na żywo” – nasi eksperci będą odpowiadać na pytania widzów podczas live chatów.

Noc Muzeów 2021 to ważne wydarzenie dla Centrum Pieniądza NBP. W tym roku mija 5 lat funkcjonowania placówki. To właśnie podczas Nocy Muzeów w 2016 r. Centrum Pieniądza NBP zostało po raz pierwszy udostępnione szerokiej publiczności.

Chcemy wspólnie z Państwem świętować tę rocznicę! Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Strona: https://www.cpnbp.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.