Noc Muzeów 2018 Warszawa

Noc Muzeów 2018 Warszawa.

Tegoroczna XV edycja Noc Muzeów odbędzie się 19 maja. Stołeczny ratusz zaprasza muzea, galerie oraz instytucje kultury do zgłaszania deklaracji uczestnictwa w tym niezwykle popularnym wśród warszawiaków i turystów wydarzeniu.

Rejestracja uczestników będzie się odbywać w dwóch etapach:

1.    zgłoszenie udziału do 4 lutego 2018 r.,
2.    przysyłanie programu do  4 marca 2018 r.

Zgłoszenia o zamiarze wzięcia udziału w Nocy Muzeów należy wysyłać  na adres: noc.muzeow@infoqultura.pl, podając aktualne dane teleadresowe instytucji lub organizacji oraz dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za realizację wydarzenia.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, czyli od 5 lutego placówki, które nadesłały swoje dane zostaną poproszone o przysłanie dokładnego programu wydarzenia.

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy uczestników Nocy Muzeów, aby w tegorocznym programie znalazło się miejsce na uczczenie tej rocznicy.

Informacje na temat organizacji Nocy Muzeów można uzyskać w Biurze Marketingu Miasta w godz. 8.00-16.00 pod nr tel. 22 44 33 185. 

Pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się w 2004r., zgłosiło się do niej 11 placówek, a zwiedziło je 16 tys. osób.  W zeszłorocznej edycji muzea, instytucje kultury, budynki administracji państwowej i samorządowej, siedziby policji, wojska i straży pożarnej, uczelnie, kluby  i wiele innych odwiedziło ponad 200 tys. osób.

źródło: http://www.um.warszawa.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.