Noc Muzeów 2018 Warszawa

noc muzeów warszawa
Fot. Bartosz Bajerski

Noc Muzeów 2018 Warszawa.

Tegoroczna XV edycja Noc Muzeów odbędzie się 19 maja. Stołeczny ratusz zaprasza muzea, galerie oraz instytucje kultury do zgłaszania deklaracji uczestnictwa w tym niezwykle popularnym wśród warszawiaków i turystów wydarzeniu.

Rejestracja uczestników będzie się odbywać w dwóch etapach:

1.    zgłoszenie udziału do 4 lutego 2018 r.,
2.    przysyłanie programu do  4 marca 2018 r.

Zgłoszenia o zamiarze wzięcia udziału w Nocy Muzeów należy wysyłać  na adres: noc.muzeow@infoqultura.pl, podając aktualne dane teleadresowe instytucji lub organizacji oraz dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za realizację wydarzenia.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, czyli od 5 lutego placówki, które nadesłały swoje dane zostaną poproszone o przysłanie dokładnego programu wydarzenia.

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy uczestników Nocy Muzeów, aby w tegorocznym programie znalazło się miejsce na uczczenie tej rocznicy.

Informacje na temat organizacji Nocy Muzeów można uzyskać w Biurze Marketingu Miasta w godz. 8.00-16.00 pod nr tel. 22 44 33 185. 

Pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się w 2004r., zgłosiło się do niej 11 placówek, a zwiedziło je 16 tys. osób.  W zeszłorocznej edycji muzea, instytucje kultury, budynki administracji państwowej i samorządowej, siedziby policji, wojska i straży pożarnej, uczelnie, kluby  i wiele innych odwiedziło ponad 200 tys. osób.

źródło: http://www.um.warszawa.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.