Noc Muzeów 2018 w POLIN

Noc Muzeów 2018 w POLIN.

Już po raz szósty zapraszamy do POLIN na Noc Muzeów! Przygotowaliśmy dla Was m.in. nocne zwiedzanie wystawy czasowej „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”, którą zobaczyło już ponad 30 tysięcy odwiedzających. 

Poniżej szczegółowe informacje, co dla Was przygotowaliśmy:

↪ nocne zwiedzanie wystawy czasowej „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”, którą zobaczyło już ponad 30 tysięcy odwiedzających!

↪ czynna będzie również wystawa stała prezentująca „1000 lat historii Żydów polskich”.

↪ czekać na Was będą także spacery intymne – niecodzienne wędrówki po POLIN ?‍?‍ To wyjątkowa okazja, by spojrzeć na muzeum z innej perspektywy, dotrzeć w niedostępne na co dzień miejsca i posłuchać, czym zajmują się: opiekun zbiorów, realizator dźwięku oraz pracownik działu bezpieczeństwa. 

? Pierwszy spacer ruszy o godzinie 20.30, kolejne – co pół godziny. Zbiórka w holu głównym. 

↪ zwiedzaniu towarzyszyć będzie wyjątkowa iluminacja holu głównego Muzeum POLIN przygotowana przez artystę wizualnego Sylwestra Łuczaka, którego wizualizacje stanowią już tradycyjną oprawę Nocy Muzeów. Do stworzenia iluminacji artysta wykorzysta projekt muralu dotyczącego obchodów 50 rocznicy Marca ’68 i wystawy #obcywodmu. Mural zaprojektowany przez Andrzeja Wieteszkę można było oglądać do niedawna przy stacji metro Centrum. 

↪ w miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” od 19.00 do 22.00 czekać będziemy na rodziców i opiekunów z dziećmi. Wspólnie przygotujemy Maciusiowe upominki. Będziemy robić zapachowe poduszki, przypinki, magnesy. Gwarantujemy – nikt od nas nie wyjdzie z pustymi rękoma!

? To nie wszystko! Czekać na Was będzie także specjalny Tagownik, dzięki któremu podczas Nocy Muzeów wydrukujecie swoje zdjęcie opublikowane na Instagramie i oznaczone tagiem #polinmuseum

Ostatnie wejścia na wystawę stałą o godzinie 23.30.
19 maja, godz. 19:00 wstęp wolny

Więcej informacji już wkrótce!

https://www.facebook.com/events/2071107233161170/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.