Noc Księgarń Warszawa 2021

Już dziś w nocy po raz trzeci odbędzie się Noc Księgarń, wyjątkowe wydarzenie z udziałem ponad stu kameralnych księgarń z całej Polski, w tym blisko 30 w stolicy. Akcji patronuje prezydent m.st. Warszawy.

Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, kiermasze – wszyscy kochający książki, niezależnie od wieku i upodobań, znajdą coś dla siebie podczas trzeciej już Nocy Księgarń. Do ogólnopolskiej akcji włącza się prawie trzydzieści warszawskich księgarń, warto będzie je odwiedzić tej nocy. 

Zacząć można na przykład od spaceru. Ciekawie zapowiada się np. spacer literacko-architektoniczny z Grzegorzem Piątkiem(otwiera się w nowej karcie), laureatem 14. Nagrody Literackiej(otwiera się w nowej karcie), czy z Zygmuntem Miłoszewskim i bohaterami jego powieści „Jak zawsze”.

W tej wyjątkowej czytelniczej akcji wezmą także udział księgarnie, które startowały w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy. Jedno z utytułowanych miejsc, Tajfuny(otwiera się w nowej karcie), zaprasza 22 października na „randkę w ciemno”. – Wybrane perełki azjatyckiej literatury będą czekać opakowane w piękny papier, a odwiedzający będą mogli zakupić książkę, kierując się krótką notką na jej temat lub cytatem – zapowiadają organizatorzy.

Księgarnia Artystyczna Bookoff(otwiera się w nowej karcie), która w 2020 roku zwyciężyła w plebiscycie na Ulubioną Księgarnię Warszawy, zaprasza w Noc Księgarń aż do godziny 2:00. Wśród atrakcji m.in. muzyczna uczta oraz kiermasz „książek lekko uszkodzonych”.  

W Big Book Cafe(otwiera się w nowej karcie) na stołecznym Mokotowie do północy można będzie kupować książki w specjalnych cenach, posłuchać rozmów z autorkami i autorami, wziąć udział w projekcjach filmowych.  

Księgarnia Wrzenie Świata(otwiera się w nowej karcie) zaprasza na Noc Księgarń z reportażem, z udziałem gości: Katarzyny Tubylewicz i Mariusza Szczygła. Liczba miejsc dla publiczności jest ograniczona, obowiązują zapisy (reportaz@instytutr.pl), wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku. 

Szczegóły dotyczące atrakcji przygotowanych przez inne warszawskie księgarnie można znaleźć na ich stronach internetowych oraz profilach FB. Nocy Księgarń towarzyszyć też będą specjalne wydarzenia, m.in. z cyklu Literatura Migana czy kampania Książka na telefon(otwiera się w nowej karcie), uruchomiona w ubiegłym roku, w związku z kryzysem branży księgarskiej wywołanym przez pandemię. Zachęcamy też do udziału w atrakcjach Nocy Księgarń online(otwiera się w nowej karcie).

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.