Noc Bibliotek 2020

Noc Bibliotek 2020

„Klimat na czytanie” to hasło szóstej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 10 października br. Wydarzenie w tym roku jest wyjątkowe, bo w dużej części organizowane online.

W ostatnich latach biblioteki na nowo zdefiniowały swoją rolę. W społecznościach lokalnych stały się ważnymi punktami na mapie – centrami kultury i edukacji. Pandemia COVID-19 sprawiła, że biblioteki musiały odnaleźć się w nowej sytuacji. Metodą prób i błędów oraz wzajemnych inspiracji zaanektowały rzeczywistość cyfrową i z dnia na dzień poszerzały swoją ofertę kulturalną online. Motyw przewodni tegorocznej edycji podkreśla, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego, jest doskonały czas na czytanie i na bycie z książką.

Na czytelników w stolicy czeka wiele atrakcji: czytanie online, spotkania autorskie, wystawy, bajkoterapia, zajęcia plastyczne, przedstawienia teatralne, filmy, prezentacje działań animacyjnych, warsztaty, gry, zabawy i konkursy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja realizowana jest zarówno w przestrzeni realnej, jak i wirtualnej.

Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Listę bibliotek publicznych m.st. Warszawy oraz przygotowanych przez nie atrakcji można znaleźć na stronie Bibliotek Warszawy. Plan całego ogólnopolskiego wydarzenia – na stronie Nocy Bibliotek 2020.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.