Nightskating: Warszawa trwa – przeciwko wojnie

Nightskating: Warszawa trwa – przeciwko wojnie.
Specjalna edycja nocnego przejazdu rolkarzy i wrotkarzy przez miasto poświęcona pamięci ofiar cywilnych i obrońców miasta.

Nightskating odbędzie się pod hasłem „Warszawa trwa – przeciwko wojnie”. To symboliczny sprzeciw przeciwko każdej wojnie – upamiętniający to, co wydarzyło się w Warszawie, ale mający również na uwadze toczące się współcześnie konflikty zbrojne, których ofiarą padają cywile.

Trasa przejazdu została zaprojektowana tak, aby uczestnicy dowiedzieli się, z czym musieli się mierzyć warszawiacy we wrześniu 1939 roku, czego się najbardziej obawiali, gdzie stawiali barykady, jak wyglądało życie w schronach i piwnicach, jak mieszkańcy zaopatrywali się w żywność, kiedy stracili dostęp do prądu i wody. Usłyszymy relacje świadków historii z Archiwum Historii Mówionej, a także oryginalne komunikaty i nagrania radiowe.

Przed przejazdem uczestnicy otrzymają opaski z hasłem przejazdu. Zachęcamy też do tego, by mieć na sobie element garderoby w kolorach miasta lub jednym z nich: czerwonym lub żółtym.

28 września 2019

ZBIÓRKA od godziny 20.00 pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.
Zakończenie przejazdu: plac Zamkowy.

start przejazdu: 21:00

Trasa przejazdu (ok. 1,5 godziny, długość trasy 16 km): Świętokrzyska, Marszałkowska, aleje Jerozolimskie, aleje Ujazdowskie, Koszykowa, Krzywickiego, Wawelska, Żwirki i Wigury, Banacha, Grójecka, Towarowa, Aleja Solidarności, Żelazna, Nowolipki, Jana Pawła, Dzielna, Zamenhofa, Anielewicza, Świętojerska, Miodowa, Senatorska, plac Zamkowy.

Trasa łatwa (bez wzniesień i spadków), zapraszamy wszystkie osoby jeżdżące na rolkach i potrafiące hamować

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
Warszawa. Niech trwa | Program obchodów

#warszawaniechtrwa
#spotkajmysienarolkach

Współorganizator: Polskater
Partnerzy: Motomedic, Sobiesław Zasada

https://dsh.waw.pl/3205-nightskating-warszawa-trwa-przeciwko-wojnie,prg

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.