Niepodległa Katalonia? Spotkanie z Ambasadorem R. Schnepfem

UDOSTĘPNIJ

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dyplomacji i Prawa serdecznie zaprasza na spotkanie, podczas którego będziemy mieli zaszczyt gościć Ambasadora RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory w latach 2008-2012 – dr. Ryszarda Schnepfa. 

Spotkanie z naocznym świadkiem wydarzeń, które obecnie mają miejsce w Katalonii, jest niezwykłą okazją do pogłębienia wiedzy o dążeniach Katalończyków oraz mieszkańców innych części Hiszpanii do secesji i niepodległości. Jako dyplomata nasz prelegent miał okazję poznać skrajnie różne opinie na temat separatyzmów wewnątrz kraju zarówno ze strony mieszkańców, jak i władz. Na spotkaniu niewątpliwie znajdziemy przyczyny wspomnianych wyżej dążeń oraz zrozumiemy dlaczego, dla przykładu, w Katalonii język hiszpański uczony jest jako język obcy. 
Wiele niejasności i nieoczekiwanych punktów zwrotnych w relacjach rządu Katalonii z rządem centralnym to wciąż aktualne i nierozwiązane problemy. Krwawe tłumienie referendum, próba ogłoszenia niepodległości, ucieczka Premiera Puigdemonta do Belgii… Bieżącą analizę tych wszystkich wydarzeń zapewnia nam obecność niezwykłego gościa. 

Ryszard Schnepf to również iberysta, Ambasador RP w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce, Wspólnocie Bahamów, a także przez ostatnie 4 lata w Stanach Zjednoczonych. Były sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ponadto historyk i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował także jako wykładowca historii Polski na Indiana University w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy już 15 listopada 2017 roku o godzinie 20:00.

Miejsce: Collegium Iuridicum II

Lipowa 4, 00-316 Warszawa

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.