„Nie jedz tego! To jest na święta!” – spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka

Premiera w Teatrze Studyjnym w Łodzi już 20 i 21 września.

Spektakl dyplomowy nie do sklasyfikowania, msza, dancing, zderzenie światów, apokalipsa?! Trudno to przewidzieć! W rolach głównych sekta młodych wariatów, którzy zaczynają ostatni rok przygody w Szkole Filmowej. Zaczynają z jedną radą: „Nie jedz tego! To jest na święta!”. W roli kapłana, to znaczy reżysera – Mariusz Grzegorzek! Możecie spodziewać się wszystkiego! Bójcie się i sprawdźcie w dowodzie, czy jesteście w odpowiednim wieku! To będzie przerażająca, romantyczna, tragiczna, komiczna, science fiction, kowbojsko-detektywistyczna OPOWIEŚĆ… o społeczeństwie i jego rozpadzie. Reaktor jest już rozgrzany i gotowy, promieniowanie tylko 3,6 Rentgena, więc spokojnie?! Dobrze, możecie panikować i drżeć. TERAZ! I tak nie dowiecie się, co Was czeka.

„Już przy pracy nad poprzednim dyplomem [„Pomysłowe mebelki z gąbki”] poczułem potrzebę, by zrobić coś, co jest wielką wyprawą w nieznane, bardzo kolażowe i początkowo całkowicie improwizowane. Wspólnie ze studentami dyskutowaliśmy, była giełda pomysłów, szukaliśmy głęboko w sobie i na zewnątrz, oglądaliśmy rzeczy z internetu i zbieraliśmy je nieustannie. Zmieszaliśmy coś bardzo wysokiego i bardzo niskiego, i z tego zderzenia powstaje chyba jakaś intrygująca jakość. To nam daje poczucie radości i dotknięcia tajemnicy. Powstały stosunkowo krótkie sekwencje jak rozsypane koraliki i teraz trzeba nanizać je na sznurek – nie wiemy jeszcze, jaki naszyjnik z tego powstanie” – mówi Mariusz Grzegorzek.

Na scenie w swoim dyplomie wystąpią studenci IV roku Wydziału Aktorskiego: Sylwia Gajdemska, Irmina Liškauskaite, Miron Dominiuk, Janek Napieralski, Wiktor Piechowski, Dorota Ptaszek, Aleksander Rudziński, Julia Szczepańska, Dominika Walo, Michał Włodarczyk.

Premierowe spektakle na Dużej Scenie Teatru Studyjnego w Łodzi – 20 i 21 września. Na kolejne Teatr już przyjmuje rezerwacje (pisz na adres: biletyst@filmschool.lodz.pl lub dzwoń: 42 63 64 166).

Zobacz zwiastun spektaklu: https://vimeo.com/359285290

Więcej informacji:

http://www.teatrstudyjny.lodz.pl/

https://www.filmschool.lodz.pl/

 
Źródło informacji: Szkoła Filmowa w Łodzi/ fot. Aleksandra Pawłowska
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.