Nauka języka obcego – jak zacząć?

Nauka języka obcego – jak zacząć?

Odpowiednie metody sprawią, że nauka języka obcego będzie skuteczna, a pierwsze efekty będą szybko zauważalne. Obranie taktyki musi być przemyślane, gdyż brak planu może szybko przyczynić się do porzucenia nauki i zrezygnowania z regularności.

Wybór języka – czy to zawsze tak oczywiste?

Nie każda osoba jest zdecydowana uczyć się jednego, konkretnego języka. Wiele z nich ma dylemat między wybraniem języka, którego chcą się uczyć a tego, który ułatwi im znalezienie lepszej pracy. Uniwersalna rada brzmi: nie ucz się „na siłę” języka, który Ci się nie podoba, tylko dlatego, że uważasz że przyda się w Twoim życiu zawodowym. Nauka języka, który fascynuje nie będzie wymagała motywacji z zewnątrz, a to przyczyni się do zachowania regularności i niewymuszonej nauki. Nie zaleca się uczenia się kilku języków w tym samym czasie przede wszystkim na obniżona skuteczność przyswajania wiedzy. Znaczenie korzystniej w czasie wypada uczenie się kolejnego języka dopiero po opanowaniu wyższego poziomu pierwszego.

Wybór formy nauki – samodzielnie czy z profesjonalną pomocą?

Kolejnym krokiem jest wybranie metod nauki języka obcego. Należą do nich:

  • słuchanie (podcasty, audiobooki)
  • pisanie (korespondencja w obcym języku, tworzenie krótkich treści – również memów!)
  • oglądanie (serialne, filmy)
  • czytanie (krótkie wiadomości, komunikaty, posty w mediach społecznościowych)
  • kurs językowy (nauczanie indywidualne, w grupach).

Osoby chcące nauczyć się języka obcego rozważają dwie możliwości – samodzielną naukę języka obcego oraz skorzystanie z kursów językowych. Pierwsza opcja jest wykonalna, jednak o wiele łatwiej jest podszlifować i osiągnąć wyższy poziom w biegłym posługiwaniu się językiem obcym, którego podstawy się zna, niż rozpocząć naukę od początku. Szkoła Lincoln w Warszawie jest rozwiązaniem zarówno dla tych osób, które pragną nauczyć się języka obcego od podstaw jak i tych, którym zależy na biegłej znajomości języka w mowie i w piśmie.

W nauce języka obcego liczy się przede wszystkim regularność. Osiągnięcie jej w warunkach domowych bywa trudne, dlatego warto rozważyć zapisanie się na zajęcia, by zmobilizować się do uczestnictwa i systematycznego uczenia się.

Więcej informacji: Szkoła Lincoln w Warszawie

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.