Natalia Sikora „Tribute to Mira Kubasińska”

Natalia Sikora „Tribute to Mira Kubasińska”.

Piosenkarka o niepowtarzalnym, mocnym głosie, zwyciężczyni II edycji The Voice of Poland, zaśpiewa przeboje Tadeusza Nalepy, wykonywane dawniej przez Mirę Kubasińską.

Wystąpią członkowie grupy Breakout: Krzysztof Dłutowski i Dariusz Kozakiewicz. Koncert prowadzi Zbyszek Jedrzejczyk.

Natalia Sikora – wokal
Dariusz Kozakiewicz – gitara
Krzysztof Dłutowski – piano, Hammond
Dariusz Samoraj – gitara
Jarosław Bączkowski – bas
Vlodi Tafel – perkusja

16 marca i 17 kwietnia 2019, godz. 19:00

PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Bilety 35 zł do kupienia tu – klik

NATALIA SIKORA – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010).Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat występami w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Tam też związała się z Teatrem Rondo oraz zespołem „Magmę”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalno-aktorskich. Jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2007 współpracuje z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem, z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie „Sikora Proniuk Duo”. W 2011 roku ukazała się ich wspólna płyta studyjna pt. „Absurdustra–Próba Norwida” , która została wydana przez Polskie Radio. W latach 2009–2013 występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake.
W 2013 Sikora wygrała drugą edycję programu The Voice of Poland.

Wtedy właśnie wydała swoją debiutancką płytę studyjną, zatytułowaną „Zanim”. 14 czerwca tego samego roku została laureatką konkursu Super Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego za wykonanie utworu „Konie” autorstwa Władimira Wysockiego i Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, nagrodę Programu I Polskiego Radia oraz nagrodę biura podróży Itaka.Oprócz tego jest wokalistką zespołu Mięśnie. Z innym, Voo Voo Dog, przybliża twórczość Janis Joplin w przedstawieniu „Buried Alive In The
Blues”. Obecnie współpracuje z członkami grupy Breakout przy widowisku „Tribute to Mira”, z którymi w roku 2018 nagrała płytę pod tym tytułem.

Artystka ma na swym koncie 5 płyt, a jej piosenki znaleźć można również na 7 tzw. składanakch.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.