Narysuj punkt widokowy

Narysuj punkt widokowy.

Ruszył konkurs, organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, którego nie można przegapić. Zapraszamy twórców – studentów i absolwentów uczelni kierunków artystycznych, architektonicznych i budownictwa do zaprojektowania punktu widokowego na placu budowy MSN.

Celem konkursu jest realizacja tymczasowego punktu widokowego. Będzie on umiejscowiony bezpośrednio przy placu budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Obiekt będzie też pełnił funkcję punktu informacyjnego. Ma przybliżać odbiorcom instytucję i proces powstawania nowej siedziby Muzeum. Punkt widokowy będzie instalacją czasową, istniejącą do momentu zakończenia budowy nowego gmachu Muzeum. – Naszą intencją jest, aby stał się on znakiem trwającej inwestycji. Szukamy projektu pobudzającego intelektualnie i angażującego, o intrygującej formie, która zachęcałaby do wejścia oraz zapoznania się z informacjami o Muzeum i jego budowie – zachęcają do udziału w konkursie przedstawiciele Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Termin składania projektów konkursowych upływa 12 sierpnia o godzinie 15.00. Projekty oceni komisja składająca się z przedstawicieli miasta stołecznego Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, WARBUD S.A. oraz APA WOJCIECHOWSKI SP. z o.o.

Nagrody

Uczestnikom konkursu, którzy uzyskają najwyższe oceny prac zostaną przyznane nagrody Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Po rozstrzygnięciu konkursu generalny wykonawca inwestycji – firma Warbud S.A., przygotuje w uzgodnieniu z autorem zwycięskiej pracy projekty wykonawcze i wybuduje punkt widokowy na wyznaczonym obszarze, wydzielonym z terenu budowy.

Nagrody za wyróżnienia w konkursie to trzy dwumiesięczne staże:

  • w MSN – staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku sztuki plastyczne i wzornictwo,
  • w APA WojciechowskiSp. z o.o.- staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku architektura,
  • w Warbud S.A. – staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku budownictwo.

Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie zorganizowana wystawa prezentująca wyróżnione prace.

Pytania związane z konkursem należy kierować pod adres: newbuilding@artmuseum.pl.

Budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ta ważna dla miasta inwestycja, jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki. Budowa MSN zakończy się w 2022 roku, na jej realizację w budżecie miasta zarezerwowano ponad 500 mln zł.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest narodową instytucją kultury, powołaną do życia w 2005 roku. Od 2008 roku instytucja prowadzi szeroko zakrojony program, organizując wystawy i wydarzenia. W 2014 została podpisana umowa na projekt architektoniczny z amerykańską pracownią architektoniczną Thomas Phifer and Partners. Na początku tego roku Rada miasta zwiększyła budżet realizacji inwestycji o ponad 180 mln zł. Pozwoliło to rozstrzygnąć postępowanie przetargowe. Wybrana została oferta WARBUD S.A., z którą umowa na budowę została podpisana 28 lutego br. Pod koniec marca teren został przekazany generalnemu wykonawcy. Od kilku miesięcy trwają intensywne prace na budowie.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.