Namiętna kobieta, pokaz online reż. Maciej Englert

Namiętna kobieta, pokaz online reż. Maciej Englert

„Historyjka, którą opowiada Kate Mellor przedstawia się mniej więcej tak: główna bohaterka, kobieta w wieku dojrzałym, w dniu, w którym jej jedyny i ukochany syn ma wstąpić w związek małżeński, chowa się przed domownikami na zagraconym strychu, gdzie w samotności próbuje zrekapitulować swoje życie; samotność trwa krótko, bo kobiety szuka zarówno gotujący się do ślubu syn, jak i safandułowaty mąż; do akcji włącza się jeszcze ten trzeci, ni to wytwór wyobraźni, ni to duch, w każdym razie widoczny jedynie dla głównej bohaterki jej od dawna nie żyjący exkochanek.
Dialogi kobiety z synem i mężem, przetykane ingerencjami ducha exkochanka, stopniowo odsłaniają wizerunek kobiety, która starzejąc się, uświadamia sobie, że żyjąc tak, jak żyła nie potrafiła zaspokoić swoich najgłębszych pragnień; teraz porywa się na awanturniczą eskapadę, żeby uwolnić swoje prawdziwe ja; niejako przy okazji konfrontacji z samymi sobą dokonują również mąż i syn. (…)

Marta Lipińska w roli głównej. Przedwojenni recenzenci napisaliby: pyszna. I ja powiem: pyszna, i jeszcze dodam, iż trudno oprzeć się wrażeniu, że autorka napisała swoją sztukę specjalnie dla Marty Lipińskiej. Słodycz, idiotyzm, liryzm, kokieteria, stracone złudzenia, niezaspokojone potrzeby, romantyczne tęsknoty, powściągana namiętność, sentymentalizm i wreszcie bunt – to wszystko Lipińska gra w proporcjach, nie waham się powiedzieć doskonałych, tworząc rolę rewelacyjną. A i panom niczego nie brakuje: Krzysztof Kowalewski (Mąż) i Andrzej Zieliński (Kochanek) grają dokładnie to, czego po nich oczekujemy, więc może w tym sensie nie zaskakują; są, by tak rzec, znakomici w swojej dobrze znanej normie. Zaskakuje Piotr Adamczyk w roli Syna. Nie posądzałem tego aktora o taką vis comica. Prosimy częściej.
Odlecieć Balonem, Janusz Majcherek, Teatr nr 1/2, 01.02.2003″


Twórcy
Autor: Kay Mellor
Tłumaczenie : Elżbieta Woźniak
Reżyser: Maciej Englert
Zdjęcia: Michał Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert

Obsada
Marta Lipińska (Betty), Piotr Adamczyk (Mark), Andrzej Zieliński (Craze), Krzysztof Kowalewski (Donald), Kinga Tabor (Jo), Zbigniew Suszyński (Głos Strażaka)
—————————————–

Spektakl będzie dostępny tylko w dniu pokazu
16 maja od godz. 17.00
na stronie teatru
www.wspolczesny.pl/teatr-online
tylko w czasie trwania spektaklu
Pokaz dostępny tylko na terytorium Polski.
—————————————-
Pokaz jest bezpłatny ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć teatr można przekazać darowiznę na cele statutowe Teatru, przez portal ewejściówki
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-wspolczesny,172/namietna-kobieta-wspieramkulture,13282?eventId=182367

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.