Najlepsze wystawy w Warszawie LISTOPAD 2021

Zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborom najlepszych warszawskich wystaw, które można zobaczyć w listopadzie 2021 roku.

Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż

Wystawa jednego z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, Wilhelma Sasnala. Na wystawie znajdują się obrazy i rysunki, które opisują znajomy, choć nieco oddalony pejzaż i znajome w nim postaci. Jest to pejzaż po Zagładzie.

Polin ul. Anielewicza 6
17.06. 2021 – 10.01.2022
Więcej informacji – klik


Xawery Dunikowski. Malarstwo

Xawery Dunikowski. Malarstwo
Xawery Dunikowski. Malarstwo

Xawery Dunikowski. Malarstwo to pierwsza wystawa poświęcona tej mniej znanej dziedzinie twórczości Xawerego Dunikowskiego. Obok jego obrazów zostaną na niej zaprezentowane szkice rysunkowe i malarskie artysty, a także fotogramy i fotografie reportażowe autorstwa Zygmunta Szarguta-Szarka oraz Jerzego Langdy.

Królikarnia, ul. Puławska 113a
11.06 – 12.12.2021
Więcej informacji – klik


Więcej zieleni! Projekty Alinty Scholtz

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy, a status ten zyskała po 1945 roku. Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy, poświęca wystawę czasową jednej z autorek tej przemiany. Ekspozycja „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” pokazuje realizacje pionierki architektury krajobrazu w Polsce odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów.

Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
16.06 – 28.11.2021
Więcej informacji – klik


Wystawa: Sztuka Polityczna

Wystawa „Sztuka polityczna” jest próbą zmierzenia się z problemem nowego układu podziałów w życiu politycznym Zachodu, który w ostatnich latach wysunął się na pierwszy plan debaty publicznej.

Centrum Sztuki Współczesnej, Jazdów 2
27.07,2021 – 16.01.2022
Więcej informacji – klik


Wystawa: Chopin. Potęga znaku

Wystawa „Chopin. Potęga znaku” poprowadzi odbiorcę od Chopina – kompozytora, do „Chopina” jako znaku kulturowego, poddającego się różnorodnym zastosowaniom i interpretacjom.

Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1
15.10.2021 – 30.01.2022
Więcej informacji – klik


Wystawa: Przyszłość jest dziś

„Przyszłość jest dziś” pomaga poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata w całej ich złożoności. Ukazuje różne rozwiązania technologiczne i zachęca do spojrzenia na nie w sposób krytyczny. Zwraca także uwagę na relacje między osobistymi wartościami i wartościami innych ludzi.

Wystawa koncentruje się na bliskiej przyszłości, której doświadczy większość z nas. Najmłodsi goście Kopernika na własne oczy zobaczą koniec XXI wieku.

Centrum Nauki Kopernik
czynna od 5 listopada 2021

Więcej informacji – klik


Wystawa: Dobry Wzór 2021

Wystawa pokonkursowa – Dobry Wzór 2021 – laureatów najstarszego konkursu wzorniczego w Polsce, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7
czynna do 5 grudnia 2021

Więcej informacji– klik


Caravaggio i inni mistrzowie

Caravaggio Na Zamku Królewskim
Judyta z głową Holofernesa

Dwa dzieła mistrza Caravaggio „Chłopiec gryziony przez jaszczurkę” oraz „Narcyz przy źródle” zagościły w Zamku Królewskim w Warszawie, a towarzyszy im ponad czterdzieści płócien innych artystów z Włoch i Europy Północnej.

Zamek Królewski w Warszawie

10 listopada 2021–10 lutego 2022

Więcej informacji – klik


Wystawa: Rolke. Historie literatury – klik

Wystawa: Ukryte oblicze. Gaon z Wilna – klik

Wystawa: Ursula von Rydingsvard. Tylko sztuka – klik


Nowa Galeria Sztuki Starożytnej

Na wystawie można zobaczyć m.in. tajemniczy sarkofag, skrywający w sobie mumię nieznanej kobiety, niemal 10-metrowy, zapisany hieroglifami i ilustrowany papirus z Księgą Umarłych. Można spojrzeć w oczy szakalogłowego boga Anubisa, który – jak wierzyli Egipcjanie – pełnił rolę strażnika zaświatów. Podziwiać można bogatą ekspozycję greckich waz, które opatrzono przedstawieniami z mitologii i życia codziennego. Wiele z prezentowanych obiektów powstało, by uwiecznić przemijające piękno (np. rzeźba Antinousa, ukochanego cesarza Hadriana) lub upamiętnić pielgrzymki do świętych miejsc.

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3
Więcej informacji – klik


Przeczytaj też:

Co robić w Warszawie weekend – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.