Najlepsze Wskazówki, Aby Rzucić Palenie

Chcesz rzucić palenie? Oto nasze najlepsze wskazówki, które pomogą Ci to osiągnąć:

  1. Skup się na rzeczach, które Cię motywują: Motywacja może rosnąć i słabnąć, to całkowicie normalne – czujesz się pokonany i przygnębiony? Zrób coś, co wpłynie na Twoją motywację.
  2. Pracuj nad pewnością siebie. Pewność, że uda Ci się rzucić palenie jest bardzo ważna! Jak być bardziej pewnym siebie? Będziesz bardziej pewny siebie, jeśli postanowisz sobie oraz osiągniesz szereg małych celów, zwizualizujesz swój sukces i będziesz gotowy na każdą sytuację, gdy będziesz chciał zapalić.
  3. Radzenie sobie ze stresem jest kluczowe. Wiele palaczy, pali, aby poradzić sobie ze stresem, negatywnymi emocjami oraz aby się odstresować. Znalezienie innych sposobów na radzenie sobie ze stresem może być trudne i wymaga praktyki. Jak Twoi znajomi, którzy nie palą, radzą sobie ze stresem?
  4. Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie. Chociaż powinno się rzucić palenie jak najwcześniej, to rzucenie palenia w każdym wieku przedłuży długość i poprawi jakość Twojego życia. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy i nie będziesz musiał ciągle wychodzić na zewnątrz, aby zapalić. Możesz nawet zainspirować innych do rzucenia palenia!
  5. Ucz się na doświadczeniach z przeszłości. Większość osób, które palą, próbowało już wcześniej rzucić palenie i często zniechęcają się myślami o wcześniejszych nieudanych próbach. Ale dzięki tym doświadczeniom, przy następnej próbie będziemy wiedzieć, co robić oraz czego unikać! Te doświadczenia są etapami na drodze do sukcesu. Pomyśl o tym, co wtedy działało, a co nie oraz co tym razem możesz zrobić lepiej.
  6. Nie musisz sam rzucać palenia. Poinformuj rodzinę i znajomych, że próbujesz rzucić palenie, a uzyskasz ich wsparcie, które z pewnością pomoże Ci w tym procesie. Pomoc ekspertów jest dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia i innych grupach. Znajomi, którzy także palą, być może przyłączą się do Ciebie i spróbują również rzucić palenie!
  7. Leki są skuteczne i bezpieczne, jeśli są prawidłowo stosowane. Istnieje kilka leków lub alternatywnych rozwiązań, takie jak plastry nikotynowe, gumy do żucia, tabletki do ssania, inhalatory i aerozole do nosa, a także wareniklina (Chantix) i bupropion (Zyban). A także ostatnio bardzo popularne produkty organiczne, takie jak waporyzator i olej CBD. Poradź się swojego lekarza. Leki pomagają w radzeniu sobie z zespołem abstynencyjnym, głodem i potrzebą palenia. Nie pomagają jednak radzić sobie ze stresem, nawykami lub negatywnymi emocjami. Wiele osób nie stosuje takich leków prawidłowo lub wystarczająco długo, lub oczekują, że lek podziała na wszystko, na co kiedyś działało palenie. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z zaleceniami i łączyć leki z innymi metodami rzucania palenia.
  1. Każdy palacz może rzucić palenie. Każdy jest inny i każda próba rzucenia palenia jest trochę inna. Znajdź odpowiednie dla siebie metody i leki, aby rzucić palenie oraz zdobądź wsparcie najbliższych! A przede wszystkim próbuj dalej.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.