Najlepsze sushi w Warszawie

Najlepsze sushi w Warszawie
 Czasy barów sushi na każdym rogu ulicy w Warszawie minęły. Jednak kuchnia japońska jest nadal popularna i większość miejsc, które przetrwały oferuje sushi bardzo dobrej jakości. Poniżej prezentuje moje ulubione restauracje z sushi w Stolicy.

alon3
Zdjęcie: Izumi Sushi

Izumi Sushi Biały Kamień
Restauracja japońska zlokalizowana w zmodernizowanej 80-letniej palmiarni na Starym Mokotowie. Szefem kuchni jest Alon Than, który zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach świata World Sushi CUP 2015 w Tokyo. 
W menu znajdziecie: kilka rodzajów zup, sałatki z rybami i owocami morza. Króluje sushi i japońskie dania główne z rybą. Dodatkowo w karcie makarony udon oraz kilka potraw kuchni koreańskiej. 
Izumi Sushi Biały Kamień 4, ul. Biały Kamień

 

Sakana Sushi Bar
Mój znajomy kucharz z Nowego Jorku zachwycił się jakością sushi w Sakanie.
Ta restauracja istnieje w Warszawie od 2002 roku. Wystrój wnętrza zaprojektował światowej sławy scenograf Boris Kudlička, odpowiedzialny między innymi za scenografie do Madame Butterfly.
Tu można skorzystać z mobilnej aplikacji na tablecie, która pomoże nam odpowiednio skomponować posiłek.
W menu znajdziemy: nigri, sashimi, zupy, tempury, sataki, desery i alkohole. Kolor wybranego talerzyka determinuje cenę: nigri od 11 zł do 38 zł.
Sakana, Moliera 4/6

 

sushi
Zdjęcie: Sushi Zushi
Sushi Zushi
Miejsce zlokalizowane w centrum miasta. Słynie z częstych wizyt celebrytów, biznesmenów i osób, które lubią się tam po prostu pokazać.
Warto usiąść przy okrągłym stole i popatrzeć jak sushimasterzy przyrządzają zamówienia. Jakość sushi jest bardzo dobra. Możliwości smakowe ograniczone tylko wyobraźnią zamawiających, natomiast atmosfera nadęcia klienteli jest nie do zniesienia. Warto odwiedzić raz.
Ceny: Talerzyk biały 13 zł, złoty 52 zł.
Sushi Zushi, ul. Żurawia 6/12

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.