Na czym polega masaż tajski?

masaż tajski Kraków

Szukasz wyjątkowego ukojenia i poczucia relaksu? Chcesz znaleźć sposób na dokuczliwe bóle, na przykład kręgosłupa lub głowy? A może po prostu potrzebujesz chwili tylko dla siebie? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco, z pewnością warto rozważyć masaż tajski. To nie tylko forma relaksacji – tradycyjny masaż tajski jest techniką leczniczą, łączącą osiągnięcia medycyny chińskiej i ajurwedy. Na czym dokładnie polega taki masaż?

1. Czym jest masaż tajski? Techniki masażu tajskiego

2. Na czym polega masaż tajski?

3. Kiedy zaleca się tajski masaż?

Z pewnością szybko zorientujesz się, że jeśli interesuje cię masaż tajski, Kraków ma na swojej mapie przynajmniej kilka interesujących punktów. Warto jednak upewnić się, czy rzeczywiście to tradycyjny tajski masaż.

Czym jest masaż tajski? Techniki masażu tajskiego

Na początku warto wyjaśnić, co odróżnia klasyczny masaż tajski od innych technik. Mówiąc wprost, jest to rodzaj masażu głębokiego, podczas którego stosowane są różne chwyty, jak choćby masaż, ugniatanie, rozciąganie, rozcieranie. Wszystkie one są stosowane wobec określonych punktów na ciele ludzkim, które – zgodnie z filozofią Wschodu – stanowią korytarze przepływu energii. Co ważne, w odróżnieniu od innych wariantów masażu, w masażu tajskim pacjent nie pozostaje bierny, lecz aktywnie uczestniczy w praktyce.

Masaż tajski występuje w kilku wariantach, wśród których popularna jest odmiana klasycznego masażu tajskiego obejmującego obszar całego ciała: od pępka aż do głowy. Masaż tajski można wykonywać również stemplami – bawełnianymi sakwami wypełnionymi rozgrzanymi ziołami lub masaż olejkami aromatycznymi. Oczywiście, możemy sklasyfikować także odmiany masażu tajskiego ze względu na obszar poddawany masażowi: tajski masaż twarzy, masaż pleców lub refleksologię, a więc tajski masaż stóp.

Na czym polega masaż tajski?

Techniki masażu tajskiego opierają się na specyficznej technice. Osoba poddawana masażowi jest ułożona na specjalnym materacu, a podczas całego procesu zmienia pozycje ciała, które zaczerpnięte są z tzw. jogi biernej. W zależności od potrzeb może to być leżenie na brzuchu, na plecach, na boku, siad lub pozycje odwrócone. Tradycyjnie proces ten powinien trwać nie krócej niż 120 minut. Specjaliści masażu tajskiego uważają, że to optymalny czas do przywrócenia właściwej energii w ciele.

Kiedy zaleca się tajski masaż?

Masaż tajski niesie z sobą wiele korzyści dla zdrowia. Zaleca się go zarówno w przypadku dolegliwości typowo fizycznych, na przykład bólów czy ograniczeń ruchowych, ale także przy częstej obecności stanów napięciowych, depresyjnych czy przewlekłej ekspozycji na stres. Możliwości zresztą są bardzo szerokie – warto o nie dopytać specjalistę. Masaż tajski bardzo dobrze sprawdza się u pacjentów w każdym wieku.

/artykuł sponsorowany/

Reklama