Na co zwrócić uwagę wybierając uczelnię prywatną w Warszawie?

Na co zwrócić uwagę wybierając uczelnię prywatną w Warszawie?

Wykształcenie to niezwykle waży czynnik, decydujący o późniejszej karierze zawodowej człowieka. Warto więc dołożyć wszelkich starań by odbywało się na najwyższym możliwym poziomie. Jakie warunki powinna spełniać dobra uczelnia prywatna? Podpowiadamy.

 Wybór kierunków i specjalizacji

Decydując się na rozpoczęcie studiów, zazwyczaj mamy sprecyzowane plany co do wyboru kierunku, dlatego głównym czynnikiem jest poszukiwanie uczelni, w ofercie której się on znajduje. Oczywiście ilość placówek oferujących dany rodzaj studiów może być duży, warto więc zwrócić uwagę również na ilość specjalizacji po danym kierunku oraz współgrających z nim uzupełniających studiów podyplomowych.

Sposoby nauczania i kadra

Czy uczelnia, którą wybrałeś, współpracuje w zewnętrznymi firmami, organizującymi dla studentów praktyki i staże? Prowadzi programy partnerskie, umożliwiające wymiany międzynarodowe lub udział w wykładach i seminariach prowadzonych przez ludzi z branży, czyli praktyków, znających swoją pracę od podszewki i mogącymi w ciekawy sposób uzupełnić wiedzę teoretyczną zdobywaną podczas standardowych zajęć? Czy karda nauczycielska to ludzie  z pasją, zdobywający liczne wyróżnienia w swojej dziedzinie i chcący dzielić się własnym warsztatem? Te pytania mogą wydawać się prozaiczne, jednak będą miały olbrzymi wpływ na wygląd Twojej nauki przez najbliższych kilka lat, wart więc dokładnie je przeanalizować.

Koszty

Za studia na prywatnych uczelniach trzeba płacić – to powszechnie znany fakt, o którym jednak często zapominamy podczas wyboru placówki. Wpisowe, czesne, zakup podręczników, pomocy naukowych i dodatkowe opłaty mogą utworzyć całkiem sporą sumę. Dobrze jest więc na samym początku zastanowić się, czy będzie nas stać na opłacanie studiów na prywatnej uczelni. Warto również sprawdzić, czy ta wybrana przez nas oferuje możliwość płatności ratalnej lub ulgi w czesnym. Dla przykładu ciesząca się dużą popularnością Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie (www.wseiz.pl) ma w swojej ofercie kierunki dofinansowywane z funduszy europejskich.

Renoma

Opinie innych studentów oraz absolwentów to ważny czynnik, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru uczelni. W końcu to oni spędzili kilka lat w jej murach i mieli okazję doskonale poznać wszystkie wady oraz zalety. Oczywiście opinia zawsze jest subiektywna, jeśli jednak wiele osób pozytywnie wyraża się o szkole, posiada ona dobrą renomę w środowisku, a do tego duży odsetek absolwentów znajduje satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę, można przyjąć za pewne, że kształcenie tam odbywa się na satysfakcjonującym poziomie.

Lokalizacja

To prawdopodobnie najmniej ważny aspekt wyboru uczelni, warto jednak wziąć go pod uwagę, szczególnie jeśli na co dzień poruszamy się komunikacją miejską. Znajdujące się daleko od centrum, słabo skomunikowane  z resztą miasta kampusy na dłuższą metę mogą przysparzać wielu kłopotów i zniechęcać do regularnego udziału w zajęciach.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.