Muzyka na podwórkach „WarszeMuzik”

Muzyka na podwórkach „WarszeMuzik”.

Muzykę Władysława Szpilmana, Mieczysława Wajnberga i Aleksandra Tansmana będzie można usłyszeć w trakcie wyjątkowych koncertów na przedwojennych, wolskich podwórkach. Rusza cykl „WarszeMuzik”.

Pierwszy koncert z serii „WarszeMuzik” odbędzie się już w sobotę 29 lipca 2017 roku, na podwórku przy ul. Chmielnej 122 o godz. 19:00. Drugi będzie miał miejsce dzień po, przy ul. Chłodnej 20. – „WarszeMuzik” to cykl 6 interwencji w przestrzeni publicznej Warszawy. 6 mikro-koncertów kameralnych w 6 wybranych, ocalałych, przedwojennych podwórkach warszawskiej Woli – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. – Warszawiacy, mieszkańcy tych kamienic a także ich okolic, będą mogli spotkać się w kameralnym gronie i wysłuchać kawałka historii, opowiedzianego za pomocą utworów wybitnych polskich kompozytorów żydowskiego pochodzenia – dodaje.

Tragiczna historia Warszawskiej Woli oraz jej nielicznych ocalałych kamienic często bywa zapomniana. Koncerty z cyklu „WarszeMuzik” będą muzyczną interwencją w przestrzeń publiczną miasta oraz gestem pamięci, który zdecydowali się wykonać flecistka Ania Karpowicz oraz pianista Marek Brachta. W programie usłyszymy muzykę takich kompozytorów, jak Władysław Szpilman, Mieczysław Wajnberg i Aleksander Tansman.

Ania Karpowicz jest absolwentką Hochschule für Musik Detmold w klasie Janosa Balinta i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie Antoniego Wierzbińskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych w Polsce i w Niemczech. Jako solistka i kameralistka występuje na najważniejszych festiwalach muzyki klasycznej i współczesnej.

Grę Marka Brechty cechuje szlachetność i piękno brzmienia oraz powściągliwa i wysmakowana ekspresja. Pianista ukończył z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera. Jest także absolwentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

Terminy koncertów:

  • 29 lipca 2017, sobota, godz. 19:00 ul. Chmielna 122
  • 30 lipca 2017, niedziela, godz. 19:00, ul. Chłodna 20 (front)
  • 26 sierpnia 2017, sobota, godz. 19:00, ul. Chłodna 20 (oficyna)
  • 27 sierpnia 2017, niedziela, godz. 19:00, ul. Miedziana 18
  • 9 września 2017, sobota, godz. 19:00, ul. Pańska 100
  • 10 września 2017, niedziela, godz. 19:00, ul. Żelazna 64

http://www.wola.waw.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.