Muzyka Chopina po raz 60. zabrzmi w Łazienkach

Muzyka Chopina po raz 60. zabrzmi w Łazienkach

Plenerowe koncerty w scenerii Łazienek Królewskich to tradycja w propozycjach kulturalnych letniej Warszawy. W niedzielę, 19 maja, o godz. 12.00, 60. sezon Koncertów Chopinowskich zainauguruje występ Krzysztofa Jabłońskiego.

Klasyka w plenerze

Historia koncertów pod pomnikiem Fryderyka Chopina sięga 1959 roku. Od tego czasu muzyczne spotkania przeszły wiele metamorfoz. Początkowo sezon koncertowy inaugurowano koncertem z towarzyszeniem orkiestry. W latach 80. popołudniowy koncert miał formę słowno-muzyczną. Pod pomnikiem występowali nie tylko pianiści, ale i znani aktorzy recytujący poezję romantyczną.

Dzisiaj są to recitale zarówno młodych, dopiero stawiających pierwsze kroki na międzynarodowych scenach pianistów, jak i światowej sławy interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina.

W tym roku czeka nas 60. edycja cyklu koncertowego co roku cieszącego się rekordowo liczną publicznością – zarówno warszawiaków, jak i turystów. 

Inauguracja

Nowy sezon otworzy koncert Krzysztofa Jabłońskiego – laureata III Nagrody XI Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie w roku 1985 oraz szeregu czołowych nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych. 

Tego samego dnia o godzinie 16.00 wystąpi Antoni Besses, wybitny hiszpański pianista i laureat wielu wyróżnień. Besses pracuje w najbardziej prestiżowych miejscach i orkiestrach w Europie i Ameryce Północnej, zajmując się szerokim repertuarem.

Program koncertów znajduje się tutaj.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Odbywają się one w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 do końca września.

Cykl koncertowy finansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.