Muzyka Al-Andalus – koncert Gerard Edery & Friends

30 listopada 2018 roku zapraszamy na niezwykły koncert pieśni arabskich i sefardyjskich – „MUZYKA AL-ANDALUS”. Wystąpią: Gerard Edery (wokal, gitara, saz), Abdou Ouardi (oud, kanun, wokal), Robert Siwak (bębny obręczowe, cajon) i Piotr Kopietz (akordeon).
W programie koncertu usłyszymy tradycyjne melodie i pieśni w języku arabskim, hebrajskim, ladino, hiszpańskim i tureckim.
Koncert organizowany w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego wystawę stałą „Strefa Dźwięków”.

Artyści:
Gerard Edery – urodzony w Casablance, dorastał w Paryżu i Nowym Jorku. Jeden z najbardziej znanych wykonawców pieśni sefardyjskich, solista kantoralny. Jest wirtuozem gitary i popularnego w Azji Mniejszej instrumentu strunowego – sazu. W swoim bogatym repertuarze ma wiele utworów w stylu etniczno-folkowym, w których wykorzystuje tradycyjne formy muzyczne z całego świata. Śpiewa w 16 językach, a czterema z nich swobodnie posługuje się na co dzień.
www.gerardedery.com

Abdou Ouardi – mistrz lutni arabskiej oud i kanunu, wokalista z Maroka. Wykładowca w konserwatorium muzycznym w Safi. Autor podręcznika do nauki gry na lutni arabskiej oud. Wielokrotnie występował na koncertach w Maroku i zagranicą.W ostatnich latach koncertował także w Polsce, wraz z grupą Jawa Ensemble: Lucyanem Wesołowskim i Adamem Rozenmanem. W tym roku wziął udział w prestiżowym Festival of Sacred Music w Fezie.

Robert Siwak – mistrz instrumentów perkusyjnych, gra na dafie, bendirze, darabuce, riggu, zarbie i cajonie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wystąpił na wszystkich ważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Koncertował w wielu krajach europejskich, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także w USA. Uczestniczył w nagraniach ponad 40 płyt dla wytwórni polskich i zagranicznych. Współpracował z kilkunastoma formacjami muzycznymi i kompozytorami: Krzesimirem Dębskim, Janem A.P. Kaczmarkiem, Pawłem Mykietynem i Jerzym Satanowskim.

Piotr Kopietz – mul­tiin­stru­men­ta­li­sta, aran­żer, kompozytor.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w kla­sie akordeonu. Należy do grona kilku muzy­ków w Polsce gra­ją­cych na naro­do­wym instru­men­cie argen­tyń­skim – ban­do­ne­onie oraz jest jed­nym z nie­wielu arty­stów kon­cer­tu­ją­cych na fran­cu­skiej akor­di­nie. Koncertuje solo, w zespo­łach kame­ral­nych oraz z towa­rzy­sze­niem orkiestr sym­fo­nicz­nych w Polsce i poza jej gra­ni­cami. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę kla­syczną i roz­ryw­kową dla radia, tele­wi­zji, teatru i filmu.
http://kop-art.art.pl/projekty/piotr-kopietz/

Koncert odbędzie się w piątek, 30 listopada 2018 r., godz. 18.00, w
Muzeum Azji i Pacyfiku, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Bilety: 40 zł, 35 zł
(dostępne także w przedsprzedaży, codziennie w godz. 10.00-18.00, oprócz poniedziałków i świąt).
Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja: Karolina Krzywicka

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.