Muzyczne Lato na Ursynowie: Ewa Bem

Muzyczne Lato na Ursynowie.

W ramach cyklu Muzyczne Lato na Ursynowie zapraszamy w niedzielę 16 lipca o godz. 17.00 na koncert Ewy Bem.

Wystąpią:
Ewa Bem
Andrzej Jagodziński – fortepian
Robert Majewski – trąbka
Adam Cegielski  kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Ewa Bem – niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, w środowisku jazzowym uważana za Pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.

Niewątpliwym atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru: począwszy od największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów, takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, zespół Skaldowie, zespół Czerwone Gitary, po kompozycje o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory usłyszymy w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego.

Scena plenerowa na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 61
02-722 Warszawa

Wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.