Muzeum nie gryzie

Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja! Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy zapraszają do udziału w cyklu spotkań „Muzeum nie gryzie”

Jesteś na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, pracujesz jako opiekunka lub opiekun albo po prostu jesteś babcią lub dziadkiem zajmującymi się wnukami?
Zajęcia kierujemy do dorosłych, którzy pod swoją opieką mają dzieci do 2. roku życia. Co dwa tygodnie we wtorki spotkamy się w innym muzeum, tworząc społeczność ludzi, którzy są równie mocno zainteresowani odkrywaniem świata, co maluchy. Przekonamy Was, że muzeum – dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów – nie gryzie; może być za to miejscem spotkań i miłym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem

⁉ Dla kogo: dorośli opiekunowie z dziećmi do 2. roku życia
? Termin: wtorki co dwa tygodnie od 12 lutego do 18 czerwca 2019 r., godz. 11.00-11.45
? Rezerwacja (każde z muzeów prowadzi własną rezerwację na organizowane przez siebie zajęcia):
?Muzeum Azji i Pacyfiku
?e-mail: info@muzeumazji.pl
?tel. 22 629 67 24 wew. 106
?Muzeum Łazienki Królewskie
?edukacja@lazienki-krolewskie.pl
?tel. 22 506 00 28
?Muzeum Warszawskiej Pragi
?karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl
?tel. 22 518 34 16

Liczba miejsc: 20 osób (dorosłych i dzieci) na każde zajęcia
Koszt: 5 zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

12 lutego, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
?”Na lewo most, na prawo most…”
Podczas naszego pierwszego spotkania, w atmosferze zabawy związanej z kolejnymi urodzinami Pragi, będziecie mogli wgryźć się w historię tej dzielnicy i zasmakować w szczegółach przygotowanej specjalnie dla Was akcji „Muzeum nie gryzie”.

26 lutego, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku
?”Moc srebra”
Dowiecie się, czym jest filigran i granulacja, poznacie starożytną symbolikę hamsy. Niech srebrzysty blask i piękno biżuterii pochodzącej z odległych państw arabskich zachwycą nie tylko Was, lecz także waszych małych towarzyszy.

12 marca, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie
?”Do poznania i nazwania”
Obok mojego domu jest muzeum. W muzeum – pałac. W pałacu – okno. A za oknem – mnóstwo rzeczy do poznania i nazwania. Odkryjcie, że wizyta w muzeum może stać się wspólną, zaskakującą podróżą przez słowa, obrazy i skojarzenia.

26 marca, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi
?”W klimacie słodko-kwaśnym”
Zanurzając dłonie i stópki w ryżu, zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie tarasy ryżowych pól w Wietnamie. Zainspirowani orientalną kuchnią i sensorycznymi doznaniami poznacie wietnamską historię warszawskiej Pragi.

9 kwietnia, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku
?”Nodir kule kule – nad brzegiem rzeki”
Podążając z nurtem rzeki, zanurzcie się wszystkimi zmysłami w kulturze i sztuce Bangladeszu. Obejrzyjcie wspólnie obrazy i grafiki, dowiedzcie się, jaki kwiat jest narodowym symbolem kraju, by na końcu, wykonując fale z różnorakich materiałów i dźwięków, odtworzyć Brahmaputrę, jedną z największych rzek świata.

16 kwietnia, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Pałac Myślewicki
?”Widzisz-nie widzisz Szukajcie dobrze!”
Kto ukrywa się w wazie? A kto w porcie? Zapraszamy do zabawy z tym, co widoczne i niewidoczne w muzeum. Nasz trop ukryty będzie na wysokości wzroku dziecka – poznacie więc dobrze pierwszych 80 cm muzealnych wnętrz!

7 maja, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi
?”W ogródku na grządce”
Stwórzcie z nami ogródek pełen soczystych pomidorów, chrupiących ogórków i dorodnych dyń. Będziecie mogli wspólnie ze swoimi pociechami doglądać ich na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi i skosztować, gdy staną się już w pełni dojrzałe.

21 maja, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku
?”Strefa dźwięków”
Razem z dzieckiem poznacie kształty, dźwięki i faktury instrumentów. Dowiecie się, z czego w Oceanii robi się gwizdki, kto mieszka wewnątrz gongu i jak zagrać na indonezyjskim angklungu, by wydał z siebie wyjątkowe dźwięki.

4 czerwca, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria, Ogród Łazienkowski
?”Muzealna gimnastyka”
Maluszki na brzuszki! Pełzaki, raczki, czworaki: wzmocnijcie mięśnie szyi, grzbietu i z zadartymi głowami popatrzcie na niebo. Jak wysoko trzeba się wdrapać, żeby dosięgnąć sztuki? A czy sztuka sięga nieba?

18 czerwca, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi
?”Praski chill out”
Jest takie miejsce na wystawie „Miasto sensorycznie”, które, mamy nadzieję, szczególnie upodobają sobie opiekunowie małych dzieci. Niech śpiew ptaków i rozradowane głosy maluchów eksplorujących zmysłami ekspozycję pozwolą Wam chwilę odpocząć od codziennych obowiązków i trosk.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.