Muzeum Narodowe w Warszawie – propozycje na weekend w otoczeniu zieleni

Tego lata Muzeum Narodowe w Warszawie otwiera przestrzeń wytchnienia wśród zieleni i kwiatów w samym centrum miasta. Już od 20 czerwca br. Dziedziniec Lorentza przy Gmachu Głównym MNW będzie znów dostępny dla spacerowiczów. Wraz z parkami w oddziałach Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Królikarni i Otwocku Wielkim tworzy zieloną sieć muzealnych ogrodów.

Reklama
Reklama

Na kwiatowej rabacie Dziedzińca Lorentza, zaprojektowanej i własnoręcznie zasadzonej przez muzealniczki i muzealników, zakwitną gatunki historycznie związane z ogrodem oddziału MNW w Nieborowie i Arkadii: fuksja, krwawnik, szałwia, naparstnica, werbena, ostróżka, krąglatka. Mamy nadzieję, że Ogród na Dziedzińcu Lorentza stanie się przestrzenią odbudowywania wspólnoty, odpoczynku i aktywności.
Z okazji otwarcia Dziedzińca Lorentza Muzeum przygotowało wiele atrakcji. Liczymy na długie i ważne rozmowy o klimacie w ramach Otwartej Szkoły Ekopoetyki. Zapraszamy również na spotkania wokół sztuki w ramach cyklu kina letniego i Wakacyjnego Klubu Książki. Będzie też muzyka, warsztaty dla dzieci, gimnastyka, a wokół ogrodu – spacery architektoniczne.

Szczegółowy program wydarzeń na Dziedzińcu Lorentza znajduje się na stronie internetowej Muzeum.
Zapraszamy także na nowe wystawy czasowe w Gmachu Głównym i oddziałach, a także do mediów społecznościowych Muzeum.

Godziny otwarcia MNW dla zwiedzających
poniedziałki: nieczynne
wtorki–czwartki: 10.00–18.00
piątki: 10.00–20.00
soboty–niedziele: 10.00–18.00

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.