Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie w nowej odsłonie

Muzeum Chopina warszawa

Muzeum Fryderyka Chopina otwiera się po remoncie już w najbliższą sobotę (29 kwietnia)! Jeśli szukacie ciekawego sposobu na spędzenie Majówki, serdecznie zapraszamy do Pałacu Gnińskich – również w poniedziałek 1 maja!

Ekspozycja stała Muzeum Chopina została zmodernizowana. Jej elementy rozbudowano w taki sposób, aby pełniej przedstawiały zwiedzającym poszczególne aspekty życia Fryderyka Chopina. Zdecydowanie zwiększona została liczba oryginalnych obiektów, wśród których znaleźć można wiele dotychczas nie wystawianych, jak na przykład portret Chopina namalowany przez jego serdecznego przyjaciela – Teofila Kwiatkowskiego.

29 kwietnia w Muzeum zobaczycie również dwa pokazy specjalne, w ramach których eksponowane będą m.in. listy Fryderyka Chopina, satyryczny portret kompozytora wykonany przez George Sand oraz… rękopis wiersza „Fortepian Szopena” Cypriana Kamila Norwida, wypożyczony ze zbiorów Biblioteka Narodowa w nawiązaniu do przypadającej w tym roku 160. rocznicy powstania styczniowego.

Wraz z ponownym otwarciem Muzeum powrócą oczywiście odbywające się w jego murach recitale fortepianowe. Na pierwsze koncerty zapraszamy już w długi weekend. Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja w cenie biletu do Muzeum wysłuchacie muzyki Chopina wykonywanej przez najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia – o godz. 12:00, 15:00 i 17:00.

UWAGA! Zmianie ulegną godziny otwarcia Muzeum – będzie ono otwarte od 10:00 do 18:00, codziennie oprócz poniedziałku (oczywiście nie licząc 1 maja).

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej  https://nifc.pl/pl/home/aktualnosci/muzeum/1485

Bilety: http://bilety.nifc.pl – 25 zł/os. (bilet ulgowy: 15 zł)

Strona muzeum: https://muzeum.nifc.pl/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w tym miesiącu – klik