Mustapha El Boudani – Marokańskie klimaty w La Boheme

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert muzyka z Maroka. Mustapha El Boudani – śpiew, gitara, djembe. Tradycyjna muzyka Sahary.

Mustapha El Boudani – urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M’Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu – gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni . W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w tradycyjny stroju Nomadów.
W Polsce oraz w Maroko od 2015 r. realizuje projekt “Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach”. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w różnych imprezach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Bierze udział w redykach oraz uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”.
Został zaproszony do nagrania wspólnej płyty z zespołem Dikanda. Na płycie „Devla Devla „ znajdują się dwa jego kompozycji utwory tradycyjna „Africa Zina” oraz „ Yamali charme alah”. Razem z zespołem występował na miesięcznej trasie koncertowej w Polsce i za granicą.
Kocha Saharę, ale umiłował sobie nasze góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.

Obecnie ukazała się płyta CD El Boudani Mus “Nomad”, na której zagrali również nasi Górale Żywieccy – Kapela Po pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacji Braci Golec)
Muzyk Mustapha El Boudani – grał z takimi zespołami jak” Dikanda – na płycie “Devla Devla”, z Grzechem Piotrowskim – Jazztival w Ustroniu oraz z góralami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, z synem Mike’a Oldfielda z Lukiem – zespół Gypsyfingers.

21 stycznia 2019, godz. 19:00

La Boheme ul. Mysłowicka 1 / Żoliborz

Jak zawsze w LA BOHEME nie ma biletów, jest wrzuta do cylindra, w 100 % dla ARTYSTY. (Sugerowane 20 pln). Zapraszamy z gotówką. Bądźcie Mecenasami Sztuki !!!

Fb-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.