Moment’s Notice Trio. Koncert w ramach Dnia Kultury Węgierskiej

Moment's Notice Trio
UDOSTĘPNIJ

24 stycznia 2017 roku z okazji Dnia Kultury Węgierskiej w Domu Zabawy i Kultury DZiK odbędzie się występ Moment’s Notice Trio w składzie:

Laszlo Gőz – puzon, trąbka basowa, muszla
György Kurtág Jr. – ektronika
Miklós Lukács – cymbały

Moment’s Notice Trio

László Gőz – człowy przedstawiciel węgierskiej sceny jazzowej, wybitny puzonista, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych tak na Węgrzech, jak i za granicą. Założyciel i dyrektor Budapest Music Center (BMC). Obok aktywnego życia artystycznego, prowadzi również działalność wydawniczą. Za swoje osiągniecia i zaangażowanie wieloktrotnie nagradzany zarówno na Węgrzech jak i za granicą, m.in w Polsce otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP.

Miklós Lukács – wybitny węgierski cymbalista, absolwent Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta w Budapesczie. Obok muzyki poważnej jego pasją jest świat jazzu i muzyki współczesnej. Artysta jest członkiem, założycielem własnych formacji: Tria i Quintetu Miklósa Lukácsa. Wytępował ze światowej sławy muzykami jazzowymi, jak Uri Caine, Steve Colman czy Charles Lloyd, z którym zagrał na fantastyczny koncert we Wrocławiu zarejestrowany przez Blue Note Records. W 2015 roku ukazał się album uplasowany przez Jazzwise Magazine wśród 20 najlepszych wydawnictw jazzowych roku.

György Kurtág Jr – węgierski kompoyztor, multinstrumentalista, pedagog, syn uzanego na świecie twórcy muzyki współczesnej Györgya Kurtága seniora. Jego zainteresowania i prace badawcze dotyczą analizy gestów muzycznych i projektowania współczesnych instrumentów cyfrowych. Wspólnie z ojcem skomponował „elektroniczną hybrydę” na kwartet smyczkowy i syntezatory, utwór pt. „Zwiegespräch”. Jest również autorem muzyki filmowej. Od 1993 roku mieszka w Bordeaux. Jest członkiem rady naukowej w Studio Informatyki i Elelkroakustyki Badań Muzycznych.


24 stycznia 2017, godz.: 20:00

DZiK ul. Belwederska 44A

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.