Mokradło – wernisaż prac Arobala

13 kwietnia w galerii I Do Art odbędzie się wernisaż Bartka (Arobala) Kociemby zatytułowany „Mokradło”.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie pracowni i galerii I Do Art.

Na wystawie prezentowane będą nowe rysunki Arobala, w których powraca do ulubionych przez siebie motywów – postaci i roślin. Na pracach przedstawiony jest spacer po tytułowym mokradle. Przechadzka jest mierzeniem się z czymś co jest dzikie, a równocześnie poszukiwaniem autentycznego kontaktu ze sobą i światem.

Mokradeł raczej nie tworzy się sztucznie, nie są atrakcyjnym elementem krajobrazu do powielania w sugestywnych aranżacjach. Rośliny otaczają postacie i są centralnym elementem wszystkich prac. To spacer przez pierwotną naturę. Błądzimy wzrokiem po nieokiełznanych kształtach roślin, które rozrastają się bez kontroli i przybierają czasem formę świata zwierzęcego, zmieniają się w faunokształty. Te rośliny to także nawiązanie do uczuć i emocji, dzikich, niebezpiecznych i nieujarzmionych.

Ilustracje są kolażami. Poszczególne elementy rysunków są wycinane i komponowane. Prace utrzymane są w jednej gamie kolorystycznej, a tysiące wyraźnych kresek ukazuje żmudny, wielogodzinny proces twórczy.

Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19:00 w Galerii I Do Art ul. Burakowska 5/7
Wystawę będzie można oglądać do 23.05.2017

Odnośnik do wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.