Mokotowski przewodnik literacki inaczej – czego w nim nie ma!

„MOKOTOWSKI PRZEWODNIK LITERACKI” INACZEJ, CZYLI CZEGO W NIM NIE ZNAJDZIECIE, A O CZYM USŁYSZYCIE TYLKO NA NASZYM SPOTKANIU!

Ponad 500 źródeł literackich, w których w jakikolwiek sposób pojawia się Mokotów, i blisko 300 autorów, którzy sami albo poprzez swoje książki związani byli z Mokotowem – to wszystko znalazło się na łamach wydanego przez Fundację Hereditas pod koniec 2019 r. „Mokotowskiego przewodnika literackiego”, skreślonego piórem Pawła Dunin-Wąsowicza. Znany wszystkim badaczom i odkrywcom niepokój gnał jednak Autora dalej i Paweł Dunin-Wąsowicz wertował kolejne metry książek w bibliotekach i antykwariatach w poszukiwaniu mokotowskich tropów literackich. Efekty tych poszukiwań mogą nas ponoć zaskoczyć…!

Na naszym najbliższym spotkaniu Paweł Dunin-Wąsowicz odważnie przyzna się, czego w książce nie umieścił, na jakie źródła natrafił już po napisaniu i wydaniu książki, słowem – które utwory o Mokotowie przegapił! Z owych przeoczeń bezlitośnie przepyta go Piotr Paziński.

Spotykamy się w środę 26 lutego o godz. 18 w gościnnych progach księgarni NIKE przy ul. Puławskiej 11 – jednej z najbardziej znanych i lubianych przez warszawiaków księgarni na Mokotowie.

Paweł Dunin-Wąsowicz – żoliborzanin, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki, varsavianista, redaktor naczelny miesięcznika „Lampa”, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, autor kilkunastu książek, m.in. „Widmowa biblioteka. Leksykon książek urojonych”, „Warszawa fantastyczna”, „Fantastyczny Kraków”, „Dzika biblioteka”, „Żoliborski przewodnik literacki” (2017), „Praski przewodnik literacki” (2018); twórczo łączy odwołania do kanonu literatury z odniesieniami do książek niszowych, pisarzy zapomnianych lub współczesnych, o jeszcze niewyrobionej marce; osobowość artystyczna, śpiewa i gra na gitarze w zespole Meble, które zagrały koncerty w klubach Nova i SuperNova przy Puławskiej

Piotr Pazinski – mokotowianin, filozof, literaturoznawca, pisarz, tłumacz, laureat Paszportu „Polityki”, Europejskiej Nagrody Literackiej i Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, autor m.in. książek „Pensjonat”, „Ptasie ulice”, „Rzeczywistość poprzecierana”

„MOKOTOWSKI PRZEWODNIK LITERACKI” Pawła Dunin-Wąsowicza został wydany w 2019 r. przez Fundację Hereditas. Książka została dofinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa.

26 lutego 2020, godz. 18:00

Księgarnia Nike, ul. Puławska 11

FB-klik
Patronat medialny: „Spotkania z Zabytkami”, Miesięcznik Stolica, zabytek.co

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.