Młoda Muzyka Pyta – Kayax x Caville

Młoda Muzyka Pyta, czyli wywiady debiutanta z ekspertami branży muzycznej.

To wyjątkowa inicjatywa wśród projektów odbywających się online w czasie kwarantanny. Tym razem na ekranie nie pojawią się koncerty, młody zespół ??????? wraz z wytwórnią Kayax i My Name Is New przygotowali cykl wywiadów dla Artystów rozpoczynających przygodę z branżą muzyczną.

Epidemia pokrzyżowała plany nie tylko gwiazdom polskiej sceny muzycznej, ale i startującym zespołom. Dla wielu miał być to okres, kiedy zagrają pierwsze trasy koncertowe, festiwale i supporty. Czas, który spędzają w domu, najlepiej wykorzystać na zaplanowanie swojej ścieżki kariery i poszerzenie wiedzy. Niekiedy jednak debiutanci spotykają się z pytaniami, na które nie są w stanie sami sobie odpowiedzieć i właśnie w tych dylematach pomogą wywiady ze specjalistami.

W internecie można znaleźć wiele rozmów z przedstawicielami branży muzycznej, jednak „po drugiej stronie mikrofonu” zazwyczaj stoi reporter, który na pewne sprawy patrzy przez wieloletnie doświadczenie. A kto zada najlepsze pytanie o rozpoczęcie kariery, jak nie zespół który sam startuje? Zespół Caville również stawia pierwsze kroki w świecie muzyki, dzięki czemu podczas wywiadu zostaną poruszone tematy, które pomogą każdemu Artyście rozpoczynającemu swoją ścieżkę kariery. Na pewno będzie to również ciekawa formuła na muzyczną edukację podczas #zostańwdomu.

Podczas 8 wieczorów odbędą się wywiady online ze specjalistami zakrawające o różne aspekty pracy młodego zespołu. Każdy z zaproszonych Ekspertów odpowie na pytania dotyczące swojej działalności muzycznej.
Goście zostali dobrani tak, aby tematy podejmowane podczas rozmów były jak najbardziej pomocne i przystępne dla debiutantów.
Wywiady przeprowadzi Tom Drogokupiec – lider zespołu Caville, który zaczął swoją działalność jesienią 2019 r. Na dzień dzisiejszy zespół wydał 2 single pod projektem My Name Is New zapowiadający debiutancki album.

Wytwórnia Kayax znana jest z projektów wspierających debiutantów. Ponad rok temu wystartował projekt My Name Is New, który pomaga młodym muzykom, a wsparcie tej inicjatywy to kolejny krok w edukacji początkujących Artystów, która jest bardzo ważna i potrzebna na polskim rynku muzycznym.

PROGRAM – start o 19:00

  • 14.04 | WYTWÓRNIA A SUKCES | Tomik Grewiński – General Director / Kayax

Założyciel, właściciel i dyrektor zarządzający wytwórni i agencji managerskiej Kayax, reprezentującej m.in. Kayah, Smolika, Brodkę, zalewskiego Nosowską i innych. Członek Zarządu ZPAV. Z wykształcenia pedagog, z zawodu manager, z pasji maratończyk. Jako muzyk grał w zespołach Houk i Ahimsa. Przez wiele lat był managerem Kayah, po sukcesach na polskiej scenie muzycznej wspólnie postanowili założyć niezależna wytwórnie fonograficzna Kayax Production & Publishing która wydała juz ponad 130 polskich płyt. Jest osobą, która o polskiej branży muzycznej wie chyba wszystko!

  • 16.04 | ABC Producenta | Michał „Fox” Król

Fox to jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej, na stałe współpracujący z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 10 lat temu z zespołem „15 minut projekt”, którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność. W roku 2010 wydał swój pierwszy producencki krążek FOX BOX, który został genialnie przyjęty przez krytykę. Michał Fox Król zajął się również oprawą muzyczną ostatniego albumu Marii Peszek „Jezus Maria Peszek”. Drugi producencki album Foxa, zatytułowany po prostu „Fox”, zawiera miejskie brzmienie wielkich metropolii, które nigdy nie zasypiają. Fox razem z zaproszonymi gośćmi przygotował zestaw tanecznych utworów będący świeżym spojrzeniem na muzykę najlepszych parkietów Polski i Europy.

  • 18.04 | Jak dostać się na antenę | Damian Sikorki – Dziennikarz Radiowy – Czwórka

Dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, która promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W Programie Pierwszym Polskiego Radia prowadzi cykl „Po pierwsze Muzyka”, oraz audycję „Muzyka Nocą” i „Tu jest muzyka”.

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.
W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę „Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki „Zjawa” czy „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”. Artystka zagrała również znakomicie przyjęte koncerty na Pol’and’Rock Festival 2019 oraz na Scenie Ż Męskiego Grania w Krakowie.
15 listopada 2019 ukazała się płyta „Cud”, którą promują single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”. Artystka mówi o „Cudzie”: Jest rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.
Niebawem pojawi się trzeci singiel z płyty „Cud”.

Dyrektor Music Export Poland, kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista, były wiceprezes ZAiKS. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie aranżacji i kompozycji oraz wokalu. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak De Mono, Emigranci czy Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izabelą Trojanowską, Majką Jeżowską, Robertem Chojnackim i grupą Vox. Album Mini Mini kołysanki, który nagrał wspólnie z Aidą, uzyskał status złotej i platynowej płyty. Współpracował z Polskim Radiem i TVP. Piosenki jego autorstwa były wykonywane na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a twórczość dla dzieci prezentowana w takich programach, jak „Tęczowy Music Box” czy „Budzik”. Prowadzi własne studio nagraniowe Homar Music, w którym nagrywali tacy artyści, jak Justyna Steczkowska, Maria Sadowska, Piotr Fronczewski, Anita Lipnicka, Rafał Brzozowski, Sarsa czy Doda.

Charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz. Laureat 3 miejsca w programie „The Voice of Poland”. Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów. W 2015 roku zadebiutował na deskach Teatru Buffo w spektaklu „Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii. Wiosną 2019 roku wydał swój debiutancki album „Po tamtej Stronie” wreszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość. „Po tamtej Stronie” to 13 utworów, w których artysta opowiada o osobistych przeżyciach. O miłości, wartościach, dylematach, depresji i samotności. Przy pracy nad materiałem wspierali go m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush, Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem oraz Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx).

  • 28.04 | Praca z agencją eventową | Dorota Harasimowicz – Senior Event Manager / LIVE

Pracuje jako event manager w Agencji Live, specjalizującej się w kreacji i produkcji dużych imprez muzycznych i sportowych. Domeną Doroty są projekty muzyczne. W latach 2014-2016 odpowiadała m.in. za projekt muzyczny dla młodych kapel, organizowany we współpracy z radiową Trójką, podczas imprezy biegowej Orlen Warsaw Marathon. Od 2014 roku związana z Męskim Graniem, gdzie zajmuje się kontaktem z artystami, bookingiem artystów na scenę Ż czy współpracą z redaktorami Trójki. W 2019 r. odpowiedzialna za nowy projekt pod marką Męskiego Grania – Męskie Granie Young, którego celem jest promocja młodych artystów.

  • 30.04 | Social Media Ninja zespołu | Artur Klimczak – Social Media Manager / Kayax

pecjalista od mediów społecznościowych i marketingu ambientowego. Przez 8 lat rozwijał swoje doświadczenie zawodowe zarządzając mediami społecznościowymi Empiku i rozwijając portal muzyczny popheart.pl. Od sierpnia 2019 roku pełni funkcję Social Media Managera w Kayaxie, gdzie tworzy strategię komunikacji wytwórni i jej artystów w mediach społecznościowych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Leona Koźmińskiego.

Patronat medialny nad projektem objęły Rytmy.pl oraz Czwórka Polskie Radio!

Obserwujcie – niedługo kolejne informacje – FB – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.