Mikołajkowe spotkanie towarzyszące premierze muzycznych bajek „W to mi graj”

Mikołajkowe spotkanie towarzyszące premierze muzycznych bajek „W to mi graj”

4 grudnia 2016 roku, o godz. 12:00 w Empik Junior, przy ul. Marszałkowskiej 116/122 wraz z autorką książki Justyną Bednarek pojawi się również znany na całym świecie malarz i ilustrator – Józef Wilkoń. Dowiemy się jak muzyka ilustruje otaczającą nas rzeczywistość, posłuchamy wybranych bajek, a wszystko to w atmosferze przyjemnej dla ucha muzyki.

54-55

 

„Było już dziesięć skarpetek, pięć kun, gawron i skrzat. Przyszedł czas na bajki muzyczne” – mówi autorka książki Justyna Bednarek. Inspirację do napisania dwunastu opowieści stanowiły najsłynniejsze kompozycje: Chopina, Mozarta, Ravela, Bacha, Bizeta i innych wybitnych kompozytorów muzyki poważnej. To nie tylko biografie a historie o fascynacji muzyką. Autorka przyzwyczaiła czytelników do magii w swoich książkach: tę również zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego użytku, zaczarowane kamyki. „Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, żeby ją grać, śpiewać i układać, trzeba mieć przede wszystkim – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca” – dopowiada Bednarek.

66-67

 

Ilustracjami zajął się Józef Wilkoń. W swoich pracach artysta zachwyca niezwykłymi technikami. „W to mi graj” to druga, po „Zbuntowanym elektronie” książka, do której ilustracje zostały stworzone przy pomocy tabletu. To najnowsze odkrycie artysty. „Rewolucję elektroniczną przyjmuję z rezerwą, ma swoje dobre i złe strony, ale stała się faktem. Maleńki telefon komórkowy zmienił całkowicie nasz świat – dlatego tworzę swoje książki w nowy sposób” – komentuje rysownik.

108-109-1


Niedziela, 4 grudnia 2016 r., godz.12:00

Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.