Mieszkanie pod klucz – na co zwrócić uwagę, wybierając firmę wykończeniową?

Zakup mieszkania z tzw. rynku pierwotnego wiąże się z koniecznością kompleksowego wykończenia lokum. Na co zwrócić uwagę, wykańczając lokal? Jak wybrać dobrą firmę remontową? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Mieszkanie pod klucz a stan deweloperski
  2. Profesjonalne firmy remontowe Warszawa i okolice

Mieszkanie pod klucz a stan deweloperski

Nowe mieszkanie od dewelopera jest zazwyczaj oddawane w tzw. stanie deweloperskim. Co to oznacza? Lokum tego typu to po prostu mieszkanie niewykończone – bez pomalowanych ścian, położonych podłóg, zamontowanych gniazdek czy grzejników. Posiada natomiast wszystkie doprowadzone media, czyli wodę, prąd, gaz, telewizję itp. Aby móc w takim mieszkaniu przytulnie i komfortowo żyć, niezbędne jest wykończenie pod klucz. Proces ten można przeprowadzić własnymi siłami lub też zlecić firmie oferującej kompleksowe usługi remontowe. Warszawa jest miastem oferującym wiele rzetelnych i solidnych firm tego rodzaju. Jak wybrać najlepszą?

Profesjonalne firmy remontowe Warszawa i okolice

Jak już wspomniano wcześniej, w kwestii takiej jak wykończenie mieszkania Warszawa jest miastem obfitującym w szereg dobrych firm remontowych. Przed decyzją o wyborze konkretnej z nich, warto zapoznać się szczegółowo z zakresem prac, które dana firma proponuje. Co istotne, poza wykonywaniem prac, firma powinna zapewnić również chemię budowlaną, czyli kleje i zaprawy, a także materiały pomocnicze, takie jak pędzle, folię malarską czy wałki. Należy zwrócić uwagę na rodzaj oraz producenta wspomnianych artykułów, co pozwoli ocenić ich jakość.

Bardzo ważne jest też doświadczenie oraz renoma ekipy wykończeniowej. Najlepiej jest zaznajomić się z opiniami na jej temat. Aktualnie większość firm tego rodzaju posiada własne strony w internecie, prezentujące nie tylko szczegóły swej oferty, ale również cennik czy też referencje od zadowolonych klientów. Zazwyczaj zamieszcza również zdjęcia wybranych realizacji, dzięki czemu można przekonać się, czy pracuje rzetelnie, solidnie i starannie.

Nie bez znaczenia jest też informacja o tym, czy usługa obejmuje kompleksowe sprzątanie po wykonanych pracach. Ważne jest też, czy ekipa remontowa zajmuje się zebraniem oraz utylizacją zużytego sprzętu, opakowań po farbach itp.

Podczas wyboru wykonawcy, duże znaczenie ma też cena. Zarówno zbyt wysoka, jak też zbyt niska cena powinna nam dać do myślenia. Średni koszt za metr kwadratowy prac wynosi ok. 500-700 zł. Kwoty znacznie niższe powinny nas zaniepokoić – mogą bowiem świadczyć o tym, że ekipa nie przyłoży się zbytnio do realizowanych prac. Należy też wziąć pod uwagę ceny lokalne – ceny wykończenia wnętrza Warszawa z pewnością są wyższe, niż np. w mniejszych miejscowościach na wschodzie kraju.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.