Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

17 grudnia o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na ostatni w tym roku i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Święta jest to m.in. czas spotkań kilku pokoleń. Dlatego artystyczną część wieczoru wypełnią międzypokoleniowe projekty taneczne. Nie zabraknie też rozmowy o książce, okazji do wylosowania prezentów, wspólnego świątecznego poczęstunku oraz oraz spotkania artystów z widzami.

Wieczór rozpocznie finał projektu laboratorium środowiskowego CST “Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile” autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej. Jest to cykl rozmów obejmujący 10 spotkań z osobowościami świata tańca i baletu oraz książkami.  Dalszy etap wieczoru wypełni część artystyczna, którą zainauguruje spektakl „Konstelacje” Pauliny Święcańskiej i Romualda Woźniaka. Na scenie spotkają się dwa pokolenia: tancerze – Aleksandra Osowicz oraz Paweł Konior oraz amatorzy tańca – performerzy w wieku 50+ – wspólnie podejmując takie zagadnienia, jak upływ czasu, miłość, przeznaczenie, natura ludzka, wybory. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy metody ustawień systemowych wg Berta Hellingera. Kolejnym spektaklem świątecznego wieczoru będzie premiera „Wbijamy na balet” – taneczny duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy, studium osobistej, rodzinnej relacji. Co istotne spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground.

Po spektaklach odbędzie się wigilijny poczęstunek i spotkanie artystów z widzami, które poprowadzi  Joanna Szymajda.

17 grudnia 2018

Dom Kultury Kadr / ul. Gintrowskiego 32

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) jest to projekt, który powstał z inicjatywy warszawskich artystów/ek i teoretyków/czek. Jego nadrzędnym celem jest promocja działań organizacji, kolektywów i artystów/ek niezależnych poprzez kreowanie atrakcyjnej oferty dla miłośników/czek tańca i współpraca w obszarze: edukacyjnym, teoretycznym, artystycznym i społecznym oraz wzmacnianie obecności tańca w Warszawie. Rok 2018 upłynął pod hasłem edukacji. Projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie współfinansuje m.st. Warszawa.

Program:

18:00 Finał projektu Laboratorium środowiskowego CST „Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile” | Małgorzata Matuszewska

19:00 Spektakl „Konstelacje” |  Paulina Święcańska, Romuald Woźniak

Koncepcja i choreografia: Paulina Święcańska

Reżyseria: Romuald Woźniak

Kreacja postaci: Aleksandra Osowicz, Paweł Konior, Małgorzata Czaban, Magdalena Sztylińska, Krzysztof Sztyliński

Muzyka: kolaż muzyczny

20:00 Oficjalne zamknięcie projektu CST w roku 2018

20:15 Premiera spektaklu „Wbijamy na balet” | Thierry Verger
Bilety 10 zł / https://www.dkkadr.waw.pl/wbijamy-na-balet/

Choreografia: Thierry Verger

Muzyka: Marcin Dutka

Wykonanie: Isabelle Klajda, Marek Klajda

Po premierze zapraszamy na świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda

Poczęstunek świąteczny zapewnia Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.