Międzynarodowy Dzień Muzeów w MNW online

Muzeum Narodowe w Warszawie

Międzynarodowy Dzień Muzeów w MNW online

Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów organizuje wirtualne spotkanie z kuratorami zbiorów. Jeżeli interesują Cię dzieła z kolekcji sztuki polskiej i dawnej MNW, tworzenie wystaw czy to, jak wygląda praca w muzeum, to zapraszamy do zadawania pytań i wspólnego stworzenia scenariusza rozmowy z kuratorami. Spotkajmy się na profilu MNW na Facebooku w poniedziałek 18 maja o godzinie 17.00!

Już godzinę przed rozpoczęciem spotkania będzie można wpisywać pytania w komentarzach. Publiczności internetowej odpowiadać będą kuratorki MNW: Agnieszka Rosales-Rodríguez ze Zbiorów Sztuki Polskiej do 1914 roku oraz Joanna Kilian i Zofia Herman ze Zbiorów Dawnej Sztuki Europejskiej. Rozmowa w galerii muzealnej będzie transmitowana na żywo w mediach społecznościowych MNW.

Międzynarodowy Dzień Muzeów, przypadający 18 maja, ustanowiła działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów (International Council of Museums, ICOM) w 1977 roku. W 2020 roku to święto ma szczególny charakter – po długiej przerwie spowodowanej epidemią muzea znów zapraszają zwiedzających do swoich galerii i na wystawy.

– W poprzednich latach majowy Międzynarodowy Dzień Muzeów tradycyjnie poprzedzała Noc Muzeów. W tym roku wydarzenie w dotychczasowej formule się nie odbędzie. MNW ma jednak bogatą ofertę online. Tych z Państwa, którzy nie mieli jeszcze możliwości zapoznania się z nią, zapraszamy do wspólnego przeżywania sztuki w tych nadchodzących dniach – mówi p.o. Dyrektor MNW Łukasz Gaweł.

Na stronie internetowej MNW zamieszczono filmy z warsztatami plastycznymi dla najmłodszych, a także nagrania i rozmowy o sztuce. Udostępniliśmy nasze multimedia, a wybrane galerie i wystawy można też zwiedzać online.

W najbliższą sobotę i niedzielę Gmach Główny MNW w Alejach Jerozolimskich będzie otwarty od godziny 10.00 do 16.00 (w poniedziałki muzeum tradycyjnie pozostaje nieczynne). Nowe zasady zwiedzania, dostosowane do obowiązujących wymogów sanitarnych, znajdują się w regulaminie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.