Międzynarodowa konferencja ws. Afganistanu

Polska od blisko dwóch dziesięcioleci wspiera Kabul w ramach projektów pomocy rozwojowej. W tym okresie przekazała pomoc społeczności afgańskiej oraz poprzez wpłaty na rzecz organizacji międzynarodowych wsparła reformy i instytucje w tym kraju – podkreślił wiceminister Marcin Przydacz, podczas międzynarodowej konferencji poświęconej Afganistanowi.

Wydarzenie w formie wideokonferencji zostało zorganizowane w dniach 23-24 listopada przez rządy Finlandii, Afganistanu oraz ONZ.

Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił, że konferencja jest okazją do oceny postępu w zakresie wdrażania reform przez afgańskie władze, jak i wytyczenia działań na przyszłość. Wiceminister przypomniał o polskiej inicjatywie z 2019 r., w ramach której zorganizowane zostały szkolenia dla przedstawicieli administracji rządowej Afganistanu celem wsparcia niezależnej i profesjonalnej służby cywilnej w tym kraju.

Celem konferencji było podkreślenie międzynarodowego wsparcia na rzecz procesu przywrócenia pokoju, stabilizacji, rozwoju i przestrzegania praw człowieka w Afganistanie oraz poparcie przez społeczność międzynarodową trwających w Dausze rozmów między rządem w Kabulu i talibami. Wzięło w niej udział ok. 150 uczestników, przedstawicieli rządów 62 krajów i 32 organizacji międzynarodowych oraz organizacji pozarządowych.

Źródło informacji: CIS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.