Michał Urbaniak z polsko-amerykańskim projektem Organator

Michał Urbaniak z polsko-amerykańskim projektem Organator

Reklama
Reklama

W najbliższą sobotę na festiwalu znakomity koncert. Wystąpi nasz najsłynniejszy polski jazzman, Michał Urbaniak z  polsko – amerykańskim projektem Organator.

Michał Urbaniak Organator  wystąpi w składzie:

 Michał Urbaniak – skrzypce, saksofon

Reklama
Reklama

Wojciech Karolak – organy  

Michael Patches Stewart – trąbka

Gabriel Niedziela – gitara

Reklama
Reklama

Frank Parker –  perkusja

Najsłynniejszy polski jazzman przedstawi swój autorski projekt z udziałem wybitnych polskich i amerykańskich muzyków mieszkających w Polsce.

Michał Urbaniak. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie jazzu. Międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce „obywatel świata”. Jako kreator muzyki fusion, wprowadził do jazzu takie gatunki jak: jazz- rock, rap i hip- hop, tworząc w 1989 r. zespół Urbanator. Jest pierwszym na świecie skrzypkiem wynalazcą, który zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych wg własnego pomysłu.

Zasłynął w świecie nagrywając płytę „Tutu” z największą legendą jazzu, Milesem Davisem. Występował w zespołach Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego. Współpracował ze sławami światowego jazzu jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Kenny Kirkland.  Jest liderem, kompozytorem, aranżerem swoich projektów: „Jazz Legends”, „Fusion”, „Urbanator”, „Urbanizer”, „UrbSymphony”.

Reklama
Reklama

Wielokrotnie nagradzany, zwyciężał w plebiscytach zagranicznych, a jego nazwisko znalazło się w prestiżowym „Down Beat(1992 r.) wśród największych sław jazzu  na pierwszym miejscu  aż w pięciu kategoriach.

Od wielu lat związany z filmem i teatrem. Otrzymał główne nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni za muzykę do filmów „Dług”, „Pożegnanie Jesieni” i „Eden”. Nagrał na całym świecie ponad 60 autorskich płyt.

15 sierpnia 2020, godz. 19:00
Rynek Starego Miasta w Warszawie
Wstęp wolny

Program festiwalu – klik

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.