Miasto odzyskało kolejne cztery nieruchomości

Miasto odzyskało kolejne cztery nieruchomości.

Miasto wydało właśnie cztery decyzje i umorzyło roszczenia do nieruchomości na Bielanach, Mokotowie i Woli oraz części terenu Warszawskiego Szpitala dla Dzieci w Śródmieściu.

Mała ustawa reprywatyzacyjna działa i kolejne warszawskie nieruchomości wracają do zasobów miasta i Skarbu Państwa. W tym tygodniu podpisano cztery decyzje umorzeniowe dotyczące:

  • nieruchomości przy ul. Karolkowej 70 róg Leszno na Woli (obecnie Karolkowa 58 A i 60, część nieruchomości zabudowana budynkiem mieszkalnym w którym znajdują się trzy lokale miejskie),
  • nieruchomości przy ul. Ludowej 6 na Mokotowie (obecnie Ludowa 8, nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym w którym znajdują się dwa lokale miejskie),
  • nieruchomości przy ul. Kiwerskiej róg Raduńskiej na Bielanach (obecnie to działki przy ul. Schulza 2, 4 i 6 zabudowane domkami jednorodzinnymi),
  • nieruchomości przy ul. Kopernika 37 w Śródmieściu (teren pod wylotem ul. Świętokrzyskiej i część terenu pod budynkami Warszawskiego Szpitala dla Dzieci).

Przypomnijmy. We wrześniu 2016 r. weszła w życie mała ustawa reprywatyzacyjna (Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy), która wprowadziła m. in. możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. „śpiochów (reguluje to art. 214b ustawy o gospodarce nieruchomościami), czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania.

W lutym ubiegłego roku rozpoczęto publikacje ogłoszeń o „śpiochach”. Łącznie w czternastu partiach ukazały się ogłoszenia dotyczące 206 takich nieruchomości.

W styczniu br. w Biurze Spraw Dekretowych rozpoczęto wydawanie decyzji umarzających postępowania reprywatyzacyjne. Ogółem wydano 48 decyzji dotyczących tzw. śpiochów, dzięki czemu miasto odzyskało już 42 nieruchomości. 

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.